בניה ממכולות – טרנד עולמי מגיע לארץ

בלב אזור הבורסה ברמת גן, בין מגדלי בטון וזכוכית, הוקם לאחרונה מתחם חדש ורענן שבנוי ממכולות ממוחזרות.

מי שמזדמן לאזור תיאטרון היהלום יכול לראות בליבה של כיכר, בין המגדלים, מתחם הסעדה שבנוי כולו ממכולות ממוחזרות. הקונספט הוא של מתחמי הפופ-אפ שצצים בכל מיני אזורי קניות. כך גם כאן, המתחם אמור להתקיים מספר שנים בודדות בלבד. וכמו מתחמי פופ-אפ אחרים הוא צבעוני, נועז, ייחודי, בולט ואטרקטיבי.

מדובר בשבע מכולות בצבעוניות שונה ובולטת שמשמשות שלדי פלדה לנקודות הסעדה ולדוכני מכירת אוכל. בצד המכולות יש דופן שנפתחת על גבי ציר ליצירת חלון גדול עם דלפק. התחושה היא של משאיות אוכל שהרגע נעצרו בסביבה. כל אחת מהן משמשת דוכן בפני עצמו. מפאב לאוכל אסיאתי המובדלות לא רק על הצבע אלא גם בזכות כיתובים בולטים ודלפקים שונים.
את המתחם עוטף ריהוט עץ פשוט ונעים. שולחנות, ספסלים, אדניות עם צמחיה ירוקה. לא דק מובחר, אלא דווקא עץ בצורה הפשוטה שלו. בדיוק כמו שהמכולות אמורות להיות מבנה פשוט. המראה הוא של נווה מדבר בתוך האפור של הזכוכית והבטון שכל כך מאפיינים את האזור.

ואם כבר במחזור עסקינן, באזור הוצב "עץ סולארי". הענפים שלו, שעליהם מותקנים פאנלים סולרים, משמשים נקודת צל למנוחה, להתטענה וייצור חשמל.

טרנד מיחזור המכולות אינו חדש בעולם. ישנם מתחמים רבים שבנויים מחומר הגלם הזה. ממעונות סטודנטים למלונות בוטיק, כשהשאיפה היא לעשות שימוש חוזר בחומר מגושם שכזה. בארץ אנחנו עדים למעט מאוד מבנים שעשויים ממכולות ישנות, בעיקר מבני מגורים. לכן, מאוד מעניין לראות את היצירה המרעננת הזו בסביבה של אדריכלות נוקשה.

אז אם אתם עובדים באזור הבורסה ברמת גן, באים להצגה בתיאטרון, או סתם נמצאים בסביבה, ממליצה לעבור לרגע ולהנות מנקודה אדריכלית מיוחדת ומענינת. שיהיה בתאבון.

יוצרים ישראלים – חנויות בשוק ביפו
טקסטיל שהוא אומנות – מיקה בר

פוסטים קשורים

לא נמצאו תוצאות.

תגובה 1. השאר/י חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט