הטרנדים בעיצוב הבית – 2021

שנת 2020 הסתיימה. לא נראה לי שנתגעגע אליה. היו בה הרבה מרכיבים שאנחנו פחות אוהבים. אי ודאות, סגירות ועצב שכזה באוויר. ברור ש 2021 תהיה שונה. זו תהיה שנה שמחה יותר, נועזת ומשוחררת. כבר עכשיו ניתן לזהות את המגמה הזו עם הטרנדים בעיצוב הבית. כאלו שיהיו הכי מתאימים לשנה תוססת, פורצת גבולות ועדכנית

צבעוניות רבה

השנה אנחנו נפרדים מהלבן. לכן, כדי להכניס יותר שמחה לבית, נוסיף הרבה צבע. כנראה שנוסיף המון צבע. שמנו לב שהוא מופיע  בגוונים הרווים שלו. כלומר, כמה שיותר קרוב לצבעי יסוד. זה בא לידי ביטוי בעיקר בריהוט נייד וטקסטיל. למשל, בספות וכורסאות צבעוניות, בשטיחים ובכריות. אבל לא רק. יותר ויותר אנחנו רואים את הצבעוניות העזה גם בריהוט קבוע כמו במטבחים וספריות. אפילו השחור שאימצנו לא מזמן, כבר מתחלף לצבעים צועקים ובולטים.

וינטג' אאוט – מודרני אין

הגיע הזמן להגיד שלום לרהיטים הישנים מעץ האגוז הכבד. הטרנדים בעיצוב הבית מכתיבים השנה אוירה צעירה ושמחה יותר. העיצוב יהיה בקווים יותר מודרניים ויותר מינימליסטים. למשל, החללים בבית יהיה פחות עומס של רהיטים ופחות פרטים.
במהלך המגיפה נאלצנו להסתגר. נוצר מצב שכל המשפחה היתה בבית ביחד במשך הרבה זמן. בסיטואציה כזו, גילנו שעומס של רהיטים הופך את החלל הציבורי לצפוף יותר ולא נוח. מכאן בא הצורך לרווח את החלל. אחת האפשרויות היא להוציא ממנו רהיטים מיותרים וכבדים. סגנון העיצוב הופך קליל ומרחף. כזה שמשאיר הרבה חלל פנוי לעיניים.

הטרנד הירוק

הירוק כאחד הטרנדים בעיצוב הבית קיים כבר הרבה זמן. השנה הזו הוא רק ילך ויתחזק. זה בא לידי ביטוי בכמה מובנים.
האחד, שימוש בחומרים מן הטבע. חומרים כמו כותנה, אבן ועץ יתפסו יותר מקום. הם נותנים לנו תחושה שאנחנו נמצאים בחוץ גם אם יש סגר. הצמחייה שבתוך הבית היא גם חלק מהמגמה הזו. נכניס הרבה יותר עציצים גדולים שצובעים את החלל בירוק. צבע של חיים צמיחה והתפתחות.
המובן השני הוא הצורך למחזר ולחדש ריהוט ישן. מעבר לשמירה על הסביבה, יש פה עניין של חסכון בכסף. במקום לקנות רהיטים חדשים, נעדכן את הישנים. נחדש אותם וניתן להם צורה חדשה וצבעוניות שמתאימה למגמה הצעירה של השנה.

 

איך אתם מעצבים את הבית שלכם ברוח 2021?


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

, , , , , , , , , ,
שחור בעיצוב הבית – הלבן החדש
מטבח קטן – מרעיון לביצוע

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט