ויהי – סטודיו של אור

בפינה נעימה בדרום תל אביב פועל סטודיו ויהי. כמו שנרמז מהשם, מעצבים בו אור. אלא שלא מדובר בעוד פס ייצור מסחרי של גופי תאורה. ויהי מעצבים תאורה ייחודיים, בעבודת יד, מפורניר. אותה פרוסת העץ שאנחנו רואים ברהיטים… עכשיו גם בתאורה.

בביקור בסטודיו פגשתי את צורי גוטליב. אחד המייסדים, הראש, ההשראה והעשייה שהדגים לי את היופי של החומר והשקיפות של הפורניר. החומר דק ולכן האור עובד דרכו ומדגיש את הטקסטורה של העץ. הסיפור נעשה מעניין יותר כאשר מול האור שמים שכבות של פורניר בגדלים שונים וכאשר מייצרים רווחים בין רצועה לרצועה. מכאן בעצם נולדו המנורות היפות שלהם.

כמובן שלכל סוג של עץ יש את השקיפות שלו. כך למשל נראה כאשר מייצרים את אותו גוף תאורה מכמה סוגים שונים. הכהה ביותר הוא אקליפטוס ויש שם גם לבנה וזית.

בסטודיו ויהי מייצרים סוגים שונים של גופי תאורה, כולם מפורניר, עם אותה חתימה. המנורות שלהם מתאימות לחדרים שונים בבית ולמטרות שונות. תאורה לפינת אוכל, מנורות קיר, מנורת שולחן, מנורות עמידה לרצפה או מנורות תלויות קטנות לפינות יותר אינטימיות. האור עדין ונעים ומיד נותן תחושה ביתית וחמימה סביבו.

ככלל, גוף תאורה הוא פריט עיצובי מאוד חשוב בבית. יש לו תפקיד מרכזי בחלל של החדר. חשוב לדעתי, לשים לב שהוא מתאים לנו גם כאשר הוא לא דולק, ובעיקר לבחון את האור שהוא נותן ואת התחושות שהאור מעביר. לרוב מקבלים גם צללים יפים על הקירות ועל התקרה שהם חלק מהעיצוב. כך גם בגופי תאורה של "ויהי" עם השקיפות המיוחדת של העץ

טיפים לעיצוב מטבח קטן
יהלומיז – עבודות קרמיקה מיוחדות

פוסטים קשורים

לא נמצאו תוצאות.

2 תגובות. השאר/י חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט