מטבח קטן – מרעיון לביצוע

אחד החדרים הגדולים בבית, והפעילים ביותר, הוא המטבח. גם בדירה קטנה וגם אם מדובר על מטבח קטן. הוא גם לוקח חלק ניכר מתקציב השיפוץ או הבניה. ישנם מספר תהליכים שמתרחשים מהרגע שהחלטנו על עיצוב המטבח מחדש ועד הרגע שאפשר להתחיל לאפות.
הנה הם לפניכם, על קצה המזלג:

פרוגרמה – בדיקת צרכים

לכל משפחה יש את ההתנהלות שלה בבית. על אחת כמה וכמה במטבח. למשל, הרגלי הבישול והאפייה. האופן שבו נוהגים לאחסן מזון יבש וטרי. וישנם עוד פרמטרים רבים. כל משפחה וההרגלים שלה. לכן, לפני שמתחילים לתכנן אותו, בודקים מהם הצרכים של המשפחה. לאחר מכן, חושבים על הנראות והסגנון של המטבח. קודם בודקים מה צריכה להיות היעילות הפונקציונלית שלו. אחרי זה, איזו אווירה תהיה בו.

תכנון מדוקדק

כל מטבח, ובוודאי כשמדובר על מטבח קטן, התכנון חייב להיות מאוד מדוקדק. כך נוכל לנצל בצורה המיטבית את השטח המועט שלרשותינו. כשאני אומרת תכנון, הכוונה לגודל ומיקום הארונות. איפה ישולבו מכשירי החשמל. איפה יהיו הברז, הכיריים, המקרר והמרחק בניהם. איזה תאורה תאיר את אזורי העבודה. התכנון נעשה על סמך הפרוגרמה וחייב להתאים לצרכים שמתוארים בה.
טיפ קטן: בעיצוב מטבח קטן אל תתפתו לייצר המון חללי אחסון. זה יכול ליצור עומס מאוד גדול וחוסר פרופורציה. אם יהיו יותר ארונות גבוהים, יהיה פחות משטח עבודה. בעין זה יראה כאילו המטבח חסום ומחניק. דווקא בגלל שהוא קטן, צריך להכניס בו פחות אלמנטים.

מאוד ממליצה לעשות את שלב התכנון עם מעצבת פנים. איתה יש את הזמן למצוא פתרונות יצירתיים ולבחון אם התוכנית אכן מתאימה לכם. לאחר מכן, לפנות לספק המטבחים. זה יכול להיות נגר פרטי או חברת מטבחים.

בחירת חומרים

השלב הבא הוא שלב הנראות. שלב בחירת החומרים. הכוונה לחזיתות של הארון, למשטח העבודה ולריהוט הנוסף. לכל אחד מאלו יש מגוון עצום שמייצר אוירה אחרת. גם ההתאמה שלהם לצרכים שלכם שונה. במהלך תהליך העיצוב של מטבח קטן, כדאי לקחת בחשבון חומרים יותר בהירים ואולי אף מבריקים שיגדילו אותו. לעיתים דווקא צבעוניות מיוחדת תתאים ותדגיש אותו מול שאר הבית.

ביצוע

למרות התכנון המדוקדק, מגיעים למדוד את השטח שבו יהיה המטבח. בודקים שהתשתית (חשמל ואינסטלציה) תואמים למה שתוכנן. במידה וצריך, עושים את השינויים המתאימים בין התוכנית לבין המציאות בשטח.
ניפגשים שוב עם ספק המטבחים לתיאומים אחרונים – והמטבח יורד לייצור. לפגישה הזו חשוב להביא את המפרטים המדויקים של מכשירי החשמל שאתם עומדים לרכוש או להביא.

ההתקנה היא בארבעה שלבים.
– מתקינים את הארגזים של המטבח
– לאחר מכן מגיעים למדוד את משטח העבודה, לייצר ולהתקין אותו. למדידה צריך להביא את הכיור. החלק שחותכים במשטח העבודה עבור הכיור חייב להיות מדויק והוא נעשה אצל מעבד השיש. זה חייב להעשות לפי הכיור האמיתי ולא לפי מפרט מציור.
– לאחר התקנת משטח העבודה, שמים את החיפוי של הקירות.
– לאחר שמתקינים את המכשירים החשמליים, ספק המטבחים מגיע שוב. הפעם זה להתקין את הדלת של המדיח ולעשות כיוונים אחרונים לצירים של הדלתות.

מה הדבר הראשון שתבשלו או תאפו במטבח החדש?


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

, , , , , , , , , ,
5 טיפים ליצירת בית מעוצב יותר
איך לבחור צבע לבית

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט