מקלחון מעוצב ומותאם

בהרבה מאוד בתים אנחנו נוהגים לשים מקלחון מעוצב מזכוכית כדי למנוע את הטפטוף של המים מחוץ למקלחת. המקלחון עצמו הוא פריט מאוד יפה ותורם רבות לנראות ולאופי של חדר הרחצה. אולם, ישנם כל מיני סוגי דלתות למקלחון. עשיתי סדר כדי שתראו מה מתאים לחדר רחצה שלכם.
אבל לפני הכל, חשוב לציין: מבחינה בטיחותית, מקלחון חייב להיפתח גם כלפי חוץ. שאם, חס וחלילה, משהו מתעלף או נופל במקלחון, ניתן לפתוח את הדלתות ולעזור לו.
סביב התקנה הזו נתאים את דלתות המקלחון לפני המבנה שלו.

מקלחת בנישה

אחת האפשרויות בתכנון של חדר רחצה היא למקם את המקלחת בנישה. כלומר, המקלחת תחומה בין שלושה קירות. המקלחון עצמו הוא למעשה מחיצת זכוכית עם פתח. גם פה ישנן מספר אפשרויות לדלת מקלחון מעוצב ומותאם.

האחת היא דלת הזזה. כלומר, חלק אחד קבוע, וחלק אחר זז פנימה. בין שתי הזכוכיות יש בלון סיליקון שגורם להן לא להתחכך אחת בשנייה.
לדלת הזזה יש יתרונות רבים. כשנכנסים למקלחת לא צריך "לעקוף" את הדלת. פשוט מזיזים ונכנסים. בדלת הזזה במקלחת, כמו עם דלת הזזה בכניסה לחדר, אין שטח מת. הכוונה למרחב שעליו נפתחת הדלת.
למי שמפריע הטפטוף, כמובן שבדלת הזזה אין פתיחה החוצה ולכן אין סימני טפטוף על הרצפה.
אגב, במידה והנישה של המקלחת גדולה מספיק, אפשר גם לוותר על הדלת. כלומר, לקבוע מחיצת זכוכית ארוכה שתסתיר את האזור שמתקלחים בו. מעבר לזה המעבר חופשי. נקבל את אותם היתרונות כמו בדלת הזזה. אלא שהנראות של פתח ללא דלת הוא הרבה יותר אלגנטי נעים. לדעתי זה נותן מראה יוקרתי של מקלחון מעוצב ואלגנטי.
תמיד קיימת האפשרות ליצר גם דלת נפתחת על ציר, או שתי דלתות. לרב שתי דלתות יהיו יותר נוחות לפתיחה. בעיקר כי הן תופסות פחות מקום במרחב.

מקלחת בפינה

במקרה הזה בדרך כלל למקלחת יש שני קירות קבועים ושני קירות מזכוכית. את שתי מחיצות הזכוכית ניתן לחלק בכל מיני אופנים. למשל, שתי יחידות קבועות ושתי יחידות שנפתחות לדלת פינתית. זה המקלחון הסטנדרטי שאנחנו מכירים.
מקלחון מעוצב יותר יהיה כאשר במקום זה, כל ארבעת היחידות יהיו ניידות. זה נראה כמו הרמוניקה. באופן הזה הדלתות יכולות להתקפל לתוך המקלחון ולאפשר עוד שטח רצפה פנוי. בשיטה הזו אני משתמשת בחדרי רחצה מאוד קטנים. במקרים כאלו, כל שטח פנוי ברצפה הוא חשוב. לכן, כשלא מתקלחים, ניתן לקבל תחושה של חדר רחצה יותר מרווח.

פריט עיצובי

מעבר לנוחות השימוש בדלת המקלחון, חשוב לשים לב גם לשאר האלמנטים שמרכיבים אותו.
ניתן היום לקבל את הזכוכיות עם או בלי מסגרת. בצבעי ניקל ושחור. גם הזכוכית עצמה יכולה להיות שקופה, חלבית או עם טקסטורה.
כל אלו יהיו שיקולים שיתאימו לשאר הצבעוניות והנראות של חדר הרחצה.


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

, , , , , , , , ,
ספות לסלון – עושים שילובים
תכנון סלון בדירה מודרנית

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט