עבודה מהבית – עיצוב פינת עבודה

אם גם אתם נמנים עם אלו שעברו לעבודה מהבית, אתם ודאי יודעים כמה חשוב תכנון נכון של פינת העבודה. בחדר שנוח ונעים להיות בו, ניתן לשהות שעות ארוכות. הנה כמה טיפים לעיצוב פינת עבודה – עיצוב שעובד.

שולחן העבודה

נתחיל ממיקום השולחן. רצוי שנשב כך שיהיה לנו קשר עין עם הדלת. בישיבה עם הגב לדלת, יש תחושה שדברים קורים מאחורי הגב שלנו. לכן כאשר נתכנן פינת עבודה נמקם את השולחן בקיר שסמוך לכניסה לחדר.
כמו כן, יש להתחשב במיקום החלון. כאשר עובדים עם מחשב, האור שנכנס דרך החלון יכול להשתקף במסך. במקרה כזה נצליל את החלון ולא נקבל אור יום חיוני בתוך החדר. לכן, בבחירת מיקום השולחן, נוודא שהוא יהיה סמוך לחלון ולא ישירות מולו. כך גם יהיה נעים להתסתכל אל הנוף בחוץ מדי פעם ולקבל השראה.

בתכנון פינת עבודה צריך להתחשב במידות. גודל השולחן נגזר ממה שצריך להיות עליו. למשל, מחשב, מסך, מקלדת, רמקולים, מדפסת ומחברת לרשום דברים. כל אלו דורשים מקום. זה כמובן עוד לפני שהנחנו לוח שנה ושאר אקססוריז. תתאימו את גודל השולחן כך שיהיה יותר גדול מכלל הפרטים שמונחים עליו. מצד שני, המידה שלו גם צריכה להיות פורפורציונלית לחדר. כך שלא יתפוס את כל המקום. שיהיה מרחב תנועה.

אחסון נכון

ציוד משרדי, ספרים מקצועיים, קטלוגים, קלסרים, מחברות… לכל אחד יש משהו לאחסן. גם למי שעובד עם טכנולוגיות ענן.  תמיד יש ציוד שצריך למצוא לו מקום. כדאי לתכנן את אופן האחסון. ישנן הרבה אפשרויות. למשל, בקופסאות על מדפים פתוחים. אפשרות אחרת היא ארונית נמוכה שהציוד בתוכה. עליה אפשר להניח דברי נוי. יש שיעדיפו מגירות מסוגננות, אפילו על גלגלים. בכל מקרה, חשוב לתת לזה את הדעת במהלך התכנון. פינת עבודה ללא פתרונות אחסון תראה תמיד מבולגנת ועמוסה. בלאגן זו סביבה פחות נעימה לעבוד בה.

השראה ואווירה

כדי להיות יצירתיים ויעילים בעבודה, כדאי שנקיף את עצמנו בסביבה יפה. פה נכנס שאר העיצוב. הצבע, הפריטים הקטנים, האקססוריז. אלו הם הדברים שנותנים אוירה רגועה ותומכת עבודה. זה יכול לכלול מעמד מיוחד לעטים ועפרונות. עציץ שמכניס קצת ירוק וצמחיה לחדר. שעון קיר גדול. קופסאות אחסון צבעוניות. יש הרבה אפשרויות. כל אחד מה שמרומם את רוחו.
אצלי בחדר העבודה על הקיר יש איורים שלי בצבעי מים. אני אוהבת חדרי עבודה צבעוניים. לטעמי עיצוב פינת עבודה עם הרבה צבע מעורר ומכניס לאווירה של עשיה ויצירתיות.

ואם אין לכם חדר ייעודי לעבודה, אפשר למצוא ולעצב פינות שונות בבית.
מוזמנים לסיור וירטואלי בפינת עבודה שעיצבנו בסלון.

 

לקריאה נוספת:
בית בעיצוב ישראלי – לחץ כאן
סטיילינג אישי לחדר בבית לחץ כאן


דנה מורן מעצבת פנים חברה בארגון מתכנני ומעצבי הפנים בישראל

, , , , , , , , , ,
פינת אוכל מרובעת או עגולה?
מטבח עם אי

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט