עיצוב דירות – איך עושים תכנון נכון

עיצוב דירות ובתים מתחיל, קודם כל, בעזרת תכנון נכון. עיצוב פנים זה לא רק שבירת קירות. עיצוב פנים זה בעיקר תכנון נכון של בית. כמעצבת פנים אני חייבת להקפיד על תכנון מדוייק. זה בעצם מה שמנחה אותי לאורך כל תהליך העיצוב. כדי שזה יעבוד, יש לי שלושה כללים שתמיד מנחים אותי. הנה הם הסודות שלי שיוצרים תכנון נכון.

יופי או פרקטיקה?

אני מגדירה את עצמי כמעצבת מאוד פרקטית. בעיצוב דירות אני צריכה, לעיתים, לבחור בין היופי לבין הפרקטיקה. בין האסטטיקה לבין התנהלות נכונה בבית. מבחינתי, ההתנהלות הנכונה היא זו שקובעת. גם אם היא באה על חשבון היופי. תכנון נכון מביא לכך שנוכל להתנהל בקלות בבית. שיהיה לנו נוח לגור בו. היופי והסטיילינג מצטלם יפה למגזינים. אולם המיקום הנכון של התאורה, התכנון של המטבח, גודל החדרים, הם חשובים לפחות באותה המידה. כל זה יוביל לבית מתפקד שההתנהלות בו נוחה ויעילה. בית כזה, בהכרח גם יראה מעוצב ויפה.

הכל במידה

מידות ופרופורציות הם קו מנחה לתכנון. הם מכתיבים את הסרגל וקנה המידה להצלחת העיצוב. חשוב לדעת את מידת החדרים ולתכנן מה יתאים להם. אם הספה גדולה מדי, הסלון יראה כמו חנות רהיטים. אם המטבח לא תוכנן נכון, לא יהיה מקום לעבוד. אם המיטות לא יהיו בפרופורציות לחדר, הוא יהיה קטן ומחניק. עיצוב דירות זו התחשבות במידות שתביא לכך שכל חדר ירגיש נוח ומרווח. חשיבה נכונה על מידות, מבעוד מועד, תביא לתחושה ואוירה טובה יותר בבית.

פינה אחת אישית

גם מבוגרים צריכים את הפינה שבה אפשר להירגע בסוף היום. כמו שילדים אוהבים להתחבא בכל מיני פינות, גם לנו מותר. תכנון נכון בעיצוב דירות מייצר פינה כזו. פינה אינטימית ואישית. יש מגוון אפשרויות לפינה כזו. ספה בפינת קריאה. אחד הכיסאות באי במטבח. ליד העציצים במרפסת. כל מקום שבו נרצה לשבת רגע עם עצמנו. תכנון נכון לא שוכח גם את הפינה האישית, היחודית הזו.
וכן. זו הפינה של הבלאגן. מותר ואפילו רצוי שהיא לא תהיה הכי מהודקת.

מהי הפינה האישית שלכם?


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

, , , , , , , , , ,
שיפוץ חדר אמבטיה – כללי אצבע
דירת קבלן – עושים שינויים

פוסטים קשורים

תגובה 1. השאר/י חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט