עיצוב חדרים קטנים – רהיטים עם מסר כפול

עיצוב חדרים קטנים הוא אתגר מאוד גדול. בעיצוב אני מנסים לתת תחושה שהחדר גדול יותר ממה שהוא באמת. ישנן כמה דרכים ליצור את האשליה הזו. בעיצוב חדרים קטנים אפשר לגוון עם צבעוניות בהירה או להמעיט בחפצים. הדרך שאני הכי אוהבת היא לדאוג שלרהיטים יהיה יותר משימוש אחד. רהיט שיש לו יותר מפונקציה אחת יהיה מאוד בעיצוב חדרים קטנים

הדוגמאות המוכרות והנפוצות ביותר קשורות בעיקר לאחסון: ארגז המצעים שמתחת למיטה, ספה שנפתחת למיטה או המראה בחדר רחצה שהיא גם ארון.

הנה עוד כמה רעיונות של רהיטים שיכולים לשמש לשני דברים במקביל

ספסל אחסון

אחד הפריטים הפשוטים והיעילים הוא ספסל. בעיצוב חדרים קטנים אני אוהבת לשלב ספסלים (או הדומים) לטובת מקום ישיבה. הוא לא תופס הרבה מקום, אינו גבוה מדי ולכן גם לא מעמיס את החלל. השלב הבא הוא להשתמש בחלק שמתחת למושב כאזור אחסון. למשל, ספסל הישיבה שמתחת למדרגות משמש גם כארגז אחסון לצעצועים של הילדים. דוגמא נוספת, ספסל בחדר השינה ליד המיטה שמאחסן נעליים או מצעים.

מחיצה שהיא ספרייה או ארון

לעיתים אנו רוצים לייצר הפרדה בין שני אזורים על ידי מחיצה. את ההפרדה הזו אפשר לייצר על ידי קיר בלוקים. אולם, אפשר לייצר אותה גם מחומרים אחרים. למשל, ספרייה שפתוחה משני הצדדים יכולה לשמש גם כמחיצה אוורירית וגם מקום לאחסון של ספרים. מעבר לפונקציונליות, סיפרייה כזו גם מביאה הרבה עניין לחדר.

דוגמא נוספת היא ארון שמפריד בין שני חדרים. מאחורי רוב הדלתות של הארון יש מדפים לאחסון. דלת אחת יכולה להיות מעבר לחדר השני. כך אנחנו חוסכים את עובי הקיר. עיצוב חדרים קטנים חייב לקחת בחשבון כל סמ ולנצל אותו נכון. ארון שמפריד בין שני חדרים מאוד יעיל לצורך זה.

חדר משפחה מודולרי

בלא מעט בתים יש פינת ישיבה עם מסך טלוויזיה שמוגדרת כחדר משפחה. זה החדר הכי כייפי בבית כי שם אפשר להזרק על הספות. אבל מה קורה כשרוצים לשחק? יש פתרון שהופך את פינת הישיבה המאורגנת למזרון אחד גדול. מדובר על פינת ישיבה מודולרית שעשויה מכריות בצבעוניות מקסימה (בחירה שלנו כמובן). אפשר לסדר אותן אחת על השניה ואז הן פינת ישיבה. אפשר לפרוש על הרציפה ולייצר מזרון עבה שהילדים יכולים לשחק עליו בבטחה.

ריהוט עם מסר כפול הוא יעיל ובדרך כלל פותר בעיה של מקום ושל אחסון.
לרעיונות שיתאימו לבית שלכם, מוזמנים ליצור איתי קשר

קרדיט לתמונת פינת ישיבה: סטיקה


דנה מורן מעצבת פנים

לקריאה נוספת:
עיצוב חדרי שינה – להפוך קטן לגדול: לחצו כאן

, , , , , ,
טקסטיל שהוא אומנות – מיקה בר
עיצוב יוקרתי לבית… ומה הקשר לזמרת אופרה?

פוסטים קשורים

תגובה 1. השאר/י חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט