עיצוב חדר שינה – להפוך קטן לגדול

המגורים בעיר מכתיבים לנו חללי מגורים קטנים יחסית. בעיקר החדרים הפרטיים. אנו שמים לזה לב בחדרי השינה. עם השנים הם הפכו ליותר קטנים. אחת הדרכים לרווח את החדרים היא להכניס לתוכם פחות רהיטים. כלומר, לבחון אם באמת צריכים את כל הרהיטים שיש היום. או אולי להקטין את מידותיהם. שיטה ידועה נוספת היא לצבוע את החדר בצבעים בהירים. אלו נותנים תחושה פתוחה יותר.

ויש עוד כמה טריקים שבעזרתם אפשר לעצב חדר שינה. להפוך אותו מקטן לגדול. לפחות בתחושה.

עיצוב עם תאורה נכונה

לחדר השינה לרוב אנחנו מגיעים בסוף היום ופותחים בו יום חדש. לכן, גם התאורה צריכה להיות רגועה ונעימה. כזו שניתן להכניס איתה לחדר את השלווה המתבקשת. אז בוודאות לא נבחר אור חזק למרכז החדר. נבחר גוף תאורה שישטוף את החדר באור רך. עיצוב חדר שינה שהוא מלא באור מרגיש גדול יותר ומרווח יותר.
אלומה קטנה מאירה רק אזור אחד נקודתי. זה יהיה הגודל הנתפס של החדר. תאורה שתמלא את כל החלל, תגדיל את החדר.

מראה מראה שעל הקיר

קביעת מיקום מראת גוף היא הכרחית בכל תהליך עיצוב חדר שינה. המראה משקפת את מה שמולה. לכן, בעיצוב חדר שינה רצוי לקבוע אותה מול אלמנטים מעניינים. אם היא תהיה מול חלון, אז נקבל מאין חלון נוסף בעזרת ההשתקפות שלה. בדרך זו גם ייכנס הרבה יותר אור טבעי לחדר. אם נמקם את המראה מול ספריה מעניינת או תמונה או שידה, נקבל את כל אלו כפול. זה יוצר אשליה שהופכת חדר שינה קטן לגדול ומלא בפרטים.
מומלץ, אגב, שלא למקם את המראה מול המיטה. זה יוצר תחושה שיש איתנו עוד משהו בחדר.

לעלות לגובה

ככל שנעמיס על הרצפה כך החדר ירגיש יותר צפוף וקטן. ככל שנפנה דברים מהרצפה ונרים אותם על הקירות, החדר ירגיש מרווח יותר. לדוגמא: לאחסן חפצים על מדפים. לתלות גופי תאורה מהתקרה במקום שיהיו על שידה לצידי המיטה. מראת גוף שתלויה על הקיר ולא עומדת על הרצפה.

דרך נוספת ליצר תחושה של גובה בעיצוב חדר שינה היא בעזרת וילונות. כאלו שתלויים לאורך כל הקיר. תקרה-רצפה. גם אם החלון הוא רק בחלק קטן של הקיר. אפשרות נוספת זה בעזרת תליית תמונות אורכיות. המטרה היא לעבור את קו העיניים כלפי מעלה. זה ממלא את החלל ומתקבלת תחושה יותר נכונה.

מה אתם תליתם על הקירות בחדר השינה?

 


דנה מורן מעצבת פנים

לקריאה נוספת
טעויות נפוצות בעיצוב חדר השינה – לחץ כאן
עיצוב חדרים קטנים – רהיטים עם מסר כפול – לחץ כאן

, , , , , , , , ,
המרכיבים החשובים בתהליך השיפוץ
דירת קבלן – עושים שינויים

פוסטים קשורים

תגובה 1. השאר/י חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט