עיצוב יוקרתי לבית… ומה הקשר לזמרת אופרה?

התשובה היא המעצב האיטלקי פיירו פורנסטי (Piero Fornasetti).
בחנויות עיצוב יוקרתיות אנחנו פוגשים דמות נשית שמצויירת על גבי צלחות ופריטי עיצוב אחרים. את העיניים והשפתיים שלה אנחנו מזהים למרות טכניקת הציור בנקודות.

אז הנה הסיפור שמאחורי הפנים

בשנת 1913 נולד פיירו פורנסטי. בחור איטלקי נמרץ שלימים נרשמם ללימודי אומנות באקדמיה בררה במילאנו. אלא שהוא רצה לצייר עירום וזה לא עלה בידו. לימים הוא נזרק מהאקדמיה, עבר לגור בשוויץ במהלך מלחמת העולם השניה, וחזר למילאנו אחריה. במהלך השנים הוא לא הפסיק להסתכל בספרים ומגזינים לאומנות. בתוכם נתקל בפניה של זמרת האופרה לינה קוולרי (Lina Cavalieri). משהו בחוסר ההבעה של עיניה, הפנים הסימטריות והעור החלק לא הרפו ממנו. בשנת 1952 הוא החל לצייר אותה.

בתחילה צייר את דמותה על צלחת אחת שיצר. אולם, כפי שנטען, הוא לא הפסיק לצייר אותם מעולם. הדמות המוכרת לנו ביותר היא זו בשחור לבן בטכניקה של ציור בנקודות. כיום, יש למעלה מ 350 וריאציות של דמות פניה על פריטים שונים שיוצרים עיצוב יוקרתי לבית. פעם היא מופיעה עם משקפיים או עם שפם, עם רטייה או באיפור ליצן. לעיתים בדמות פסיפס או עם מסיכה, עם הלשון בחוץ… ומה לא. גם הצבעוניות מעט השתנתה והצבע האדום החזק של שפתייה בולט בפריטים רבים.

חומר הגלם אינו רק צלחות פורצלן. את דמותה אפשר לראות על כריות, קערות, מאפרות, מאחזי נרות, משענת של כסא, טפטים, ספלים… ובעצם קולקציה נרחבת מאוד של פריטים קלאסיים ויוקרתיים לעיצוב הבית. בעולם דמותה מופיעה בגלריות נחשבות ובחנויות של עיצוב יוקרתי לבית.

הנציגות של פורנסטי בישראל היא חברת הטקסטיל רנבי. בפעם הבאה שאתם מגיעים לחנויות שלהם, אל תשכחו לחפש גם את דמותה של לינה

לאתר פורנסטי – לחץ כאן

 


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

, , , , , ,
טקסטיל שהוא אומנות – מיקה בר
עיצוב מעשי – נדב כספי

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט