עיצוב מעשי – נדב כספי

אזור השוק ביפו כבר מזמן הפך להיות הסצנה החמה של המעצבים הישראלים.
מעבר לחנויות המוכרות, (במאמר הזה) נמצאים באזור הרבה בתי מלאכה ואולמות תצוגה של מעצבי מוצרים. מצאתי שם יוצרים מעניינים מתחום התאורה, הריהוט, העץ, הטקסטיל… ובעצם מה לא?

אחד היוצרים מתחום הריהוט הוא נדב כספי בוגר מגמת עיצוב תעשייתי ב HIT בחולון.

את נדב פגשתי בחלל התצוגה ברחוב שמעון הצדיק. מיד התאהבתי בכורסת עץ עם הדום תואם. רק אחרי כמה דקות ארוכות של שיחה, הבנתי שכל כך נוח לי אפילו שאני יושבת על כסא עץ ללא שום ריפוד. משהו בכיפוף של העץ ובארגומטריה שלו יצרו את הנוחות הזו.

״אחד הדברים הייחודיים ברהיטים שלי הם שאני מגיע לתהליך העיצוב מגישה מאוד מעשית", נדב העיד על עצמו. הסט המדובר של כורסא והדום היו פרויקט הגמר של נדב באקדמיה והתפתחו לידי סדרת רהיטים שלמה. יש פה טכניקה ייחודית של למינציה (עיבוד שכבות של העץ), כיפוף שלהן, יצירת מחברים מיוחדים, שימוש בעץ מלא ברגליים וכמובן השילוב של הכל ביחד. ברור שיש פה ידע עמוק בחומרים וביכולות הטכניות שלהם, שיצרו את ההרמוניה הנוחה הזו.

בסדרת רהיטים אחרת יש שילובים שלרוב לא נמצא ברהיטים אחרים. למשל עץ ובטון. דוגמא כזו ראיתי בשולחנות קפה / שולחנות צד שבנויים מסוגי עצים שונים וגם מבטון. על פניו זה נשמע שילוב שלא יכול לעבוד ביחד בגלל הניגודיות במרקם, בחוזק ובנראות של החומרים. בפועל, זה עובד נפלא ויוצר רהיט שהוא מאוד מיוחד באופיו.

העבודות של נדב הוצגו בתערוכות שונות, בניהם בתערוכה המוכרת צבע טרי

https://www.nadav-caspi.com/

תמונות: סטודיו נדב כספי


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

, , , , , ,
5 טיפים ליצירת בית מעוצב יותר
זכרונות מאפריקה – מנקודת מבט של מעצבת

פוסטים קשורים

2 תגובות. השאר/י חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט