שחור בעיצוב הבית – הלבן החדש

לכל אוהבי העיצוב המונוכרומטי (שימוש בצבע אחד מרכזי) יש שחקן שחזר לזירה – שחור בעיצוב הבית.

הגוונים של הלבן הם הנשק הסודי של מעצבי הפנים. עד לא מזמן הכל היה לבן. הקירות, הכלים הסניטרים, חזיתות המטבח, ועוד. זהו צבע ניטרלי שמרגיע ונעים לעין. הוא לא נועז מדי, לא בועט ויש תחושה שהוא על זמני. צבע שתמיד טוב ברקע ושמתאים לכל דבר.
מסתבר שאפקט דומה אפשר להשיג גם עם צבע אחר… ההופכי שלו – שחור!

מה האפקט שיוצר שחור בעיצוב הבית?

הפסיכולוגיה של השחור

כמו בבגדים, גם בעיצוב והלבשת הבית, השחור תמיד יראה שיק. הוא מתאים עם כל דבר. תמיד מרגיש כאילו יש בו איזה תחכום עדין וממזריות. אולם אם משתמשים בו יותר מדי, הוא נותן תחושה עוצמתית ומסתורית. בדרך כלל הצבע מתקשר לנו עם עיצוב מודרני ותעשייתי. בעיצוב הבית, שחור יכול להתאים את עצמו לכל אוירה שנרצה לקבל.

נוכחות חזקה

בעוד שהלבן מרגיש כמו צבע ניטרלי ושקט, שחור בעיצוב הבית יוצר אמירה. יש לו נוכחות והוא מעניק עומק בחלל. למשל, כצבע קיר בגב מיטה בחדר שינה. בזכות הצבע, החדר קיבל מימד נוסף והתחושה היא של חדר גדול. בהכרח, השחור מדגיש כל פריט שנמצא לידו, ורצוי שיהיה בגוון בהיר.
אפשרות לכתם שחור גדול נוסף היא במטבח. חזיתות מטבח שחורות יוצרות הרבה דרמה. הן בהכרח מבליטות את החדר הזה משמעותית לעומת אזורים אחרים בבית.

טיפ לעיצוב: חשוב שיהיה הרבה אור טבעי בחדר שנצבע בו קיר שחור. אחרת תתקבל אוירה סגורה ומחניקה.

נקודת מיקוד

כאשר מציבים פריט אחד שחור משמעותי בחלל, הוא שובר את פלטת הצבעים. זהו צבע שיוצר דרמה. בזכות הנוכחות השחורה נוצרת נקודת עניין אחת ממוקדת. לדוגמא הסיפריה השחורה בחלל שרובו אפור / תכלת. בזכות הצבע היא מושכת את תשומת הלב לאוספים ולאקווריום שיש בתוכה. הכסא והמראה במבואה ממקדים את המבט מעבר לצבעי העץ והחרדל. כך גם בשירותים השחורים. על הרקע של החיפוי האפור, הם מאוד בולטים ויוצרים עניין בחדר הרחצה.

טיפ לעיצוב: כדי שהפריט השחור יהווה נקודות מיקוד, שאר החדר חייב להיות מונוכרומטי. או בשני גוונים מאוד קרובים.

 


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

, , , , , , ,
עיצוב ישראלי – מטולה
הטרנדים בעיצוב הבית – 2021

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט