מתחת לרגלים – שטיחים לבית

שטיחים הם כמו הנעליים של הבית. משלימים את הלבוש. בדיוק כמו שלא נצא מהבית יחפים, עיצוב פנים לא יהיה שלם ללא שטיחים. שטיחים לבית ידגישו את העיצוב, יעצימו אותו, ולפעמים יפתיעו. הם יכולים להיות בהרמוניה עם החדר, הם יכולים להיות מרכז הענינים.

אז מה התפקיד של שטיחים בעיצוב הבית

מגדירים אזורים

ברוב הבתים החלל הציבורי הוא פתוח ומרווח. כל הפונקציות נמצאות בחדר אחד. מבואה, מטבח, פינת האוכל וגם הסלון. בעיצוב הבית אנחנו רוצים להפריד בין האזורים השונים. אפילו אם רק באופן ויזואלי. אחת הדרכים זה לשים שטיח. הוא מסמן גבולות. למשל, שטיח למרגלות מראה וכיסא מגדירים את המבואה. שטיח ליד ספריה מגדיר את פינת המשפחה. כך החלל הציבורי לא נראה כמו אולם עם רהיטים אלא מחולק לאזורים. יותר קל לנו להתנהל בחלל כשהוא מחולק לאזורים. שטיחים לבית במידות הנכונות מייצרים את ההגדרות האלו.

משחק של צבעים

באיזה צבע צריך להיות השטיח? יש שתי אפשרויות.

האפשרות הראשונה תהיה לבחור שטיח עם צבעים דומים לצבעוניות של החדר. שיהיו בו שני גוונים מרכזיים מאלו שהשתמשנו לעיצוב החדר. כך השטיח לא יתחרה עם שאר הטקסטורות והרהיטים שיש בחלל בו הוא נמצא. שטיחים לבית הם "כתם" גדול יחסית. במקרים רבים נרצה שהם יתמזגו עם שאר הפריטים בחדר. שיהיו ניטרליים, אך עדיין משמעותיים.
האפשרות השנייה הפוכה לחלוטין. לבחור שטיח עם גאומטריה ברורה וחזקה ועם צבעוניות בולטת. שטיח כזה יוצר נקודת פוקוס בחלל. לרוב נשתמש באפשרות זו כאשר רוב הפריטים בחדר הם באותו הגוון ונחפש דרך ליצור אוירה מיוחדת. שטיח בצבעוניות שונה ייתן הקפצה של צבע וטוויסט מעניין. מעצים תחושות.
הצבעוניות והטקסטורה גם כמובן יכולים להכתיב את הסגנון, והתקופה. קילים טורקי בהכרח ייתן לסלון אווירה צבעונית ועליזה. שטיח אדום עם דוגמאות מימי הביניים, ייתן אווירה אחרת.

פונקציונלי

מעבר ליופי, לשטיחים יש גם כמה יתרונות פונקציונליים. ראשית, הם סופגים רעשים. חיוני מאוד בחללים גדולים ובמקרים שיש מעט רהיטים. בנוסף, בימי החורף שטיחים מחממים את הרצפה הקרה. גם במדינה כמו ישראל, עם הרבה חודשי קיץ, לשטיחים עדיין יש מקום. בוחרים שטיח עם סיבים נמוכים וצמוד לרצפה. אז הוא יעיל גם בקיץ.

 


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

, , , , , , , , , , ,
עיצוב בעץ – לא רק רהיטים
שיפוץ חדר אמבטיה – כללי אצבע

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט