בחזרה מאפריקה

זוג ישראלים שהתגורר באפריקה שנים רבות, החליט לחזור לארץ. לאחר שרכש פנטהאוז בפרויקט, התחלנו לתכנן ולעצב אותו בעיצוב מודרני. לבית מרפסת גדולה והרבה חלונות שמכניסים המון אור פנימה. היה חשוב לשמר את אותה תחושה של גודל ושל חלל מרווח גם בתוך הבית. ולמרות הגודל, שהבית יהיה מקום רגוע ושקט.
חלק מהריהוט שהיה בבית הזמני, עבר גם לבית הזה. חלק מהריהוט, הותאם במיוחד לבית החדש. כמו כן, יש לא מעט אזכורים לשנים שבהם חיו ביבשת השחורה.

אוורירי ומרווח

את התחושה הזו היה חשוב לשמר בבית.
הפריט הראשון שהבאנו מהבית הקודם היה שולחן אוכל גדול מזכוכית. זה היה אחד העוגנים של הבית. אליו שילבנו רהיטים נוספים אווריריים בעיצוב מודרני. למשל, בסלון בחרנו ספה בהירה ונמוכה. גובה הספה לא עובר את קו העיניים. היא לא מסתירה את החלון הגדול, והמרפסת שמאחוריה. במידה ורוצים, ניתן להרים את מסעד הראש ולהתרווח. שולחן הקפה הגדול עשוי מחומר אקרילי. כך, הוא לא בולט בחלל וניתן לראות דרכו את השטיח. השילוב של כל אלו נותנים לסלון תחושה מאוד מרווחת.

אל הספה הוספנו כריות עם טקסטורה של חיות אפריקאיות ובצבעוניות אדומה וכתומה. מי שראה שקיעות בסוואנה מכיר את הצבעים האלו.
ככלל, הסלון קיבל נגיעות רבות מהיבשת. שרפרף עץ באובב נמוך, בובות עשויות עבודת חרוזים ייחודית ופסלים. למרות הנגיעות האלו, עדיין נשמר עיצוב מודרני ועכשווי.

חדר שינה מרחף

בחדר השינה ישנם שלושה חלונות. בכל רגע נתון נכנסת בריזה נעימה לתוך החדר ונותנת תחושה של ריחוף. האתגר היה לבחור ריהוט שיהיו חלק מאותה התחושה.
הפריט הכי מרכזי היא המיטה. לרוב היא יושבת על מסגרת עץ ונוגעת ברצפה. בחדר הזה, המיטה עומדת על שתי רגליים מרכזיות נסתרות. כמעט ולא נראות. לכן המיטה נראית כאילו שהיא עומדת באוויר. כאילו שהיא מחוברת רק לגב מיטה.
גב המיטה נבנה מעץ שחור והוא נמתח לאורך כל החדר. פריט מאוד משמעותי שהעין נמשכת אליו מיד כשנכנסים לחדר. עליו התקנו שתי שידות צד מרחפות. הצבעוניות של השילוב הזה נלקחה מתמונה אפריקאית מיוחדת שהזוג הביאו איתם מהבית הקודם, ונתלתה על אחד הקירות בחדר. שחור וורוד כהה, כמעט סגול.
כמו בסלון, גם פה הנראות והעיצוב מודרני, לצד אזכור, ברמיזה, של אפריקה.
גם חדר הרחצה ביחידת הורים ממשיכה את אותה הצבעוניות. הגוונים הם אותם הגוונים, אלא שהם יותר מעוננים.


ריהוט: נטורה
נגרות: זדקה
מטבח אביבי מטבחים
קרמיקה וכלים סניטרים: סטודיו לקרמיקה
משטח במטבח: שיש גטניו
תאורה: תומאס תאורה
שטיחים: צמר שטיחים

צילום: נויה שילוני חביב

 


דנה מורן מעצבת פנים – חברה בארגון מתכנני ומעצבי הפנים בישראל

אקלקטי מודרני
תפריט