בית בעיצוב ישראלי

בית פרטי בהוד השרון

עיצוב הבית: חומרים וצבעים

בית בעיצוב ישראלי לקוח, ברובו, מהחומרים שיש בארץ והבניה הישנה שלה כמקור ההשראה. הריצוף בסמטאות ירושלים העתיקה היה מקורה השראה עיקרי לבית. לכן הריצוף של הבית הוא אבן ירושלמית בלתי ממוינת בגדלים משתנים. בדיוק כמו אבני הסמטאות. גם הצבעוניות שמאפיינת את האוירה בארץ, קיבלה ביטוי בבית. כחול, לדוגמא, הוא צבע שכיח בארץ. הרבה ים, הרבה שמיים כחולים. בפרויקט הזה, נעשה שימוש בצבעי חול וכחול. חול – צבע הקירות. כחול – כל האלומיניום והוילונות. הריהוט והאביזרים המשלימים הם בצבעי אדום וטקסטורות מיוחדות. אלו מכניסים הרבה עליזות ושמחה לחלל המרכזי. קצת מזכיר צבעוניות וססגוניות של שוק. עוד אלמנט שמאפיין את האנשים והאווירה בארץ.

החלל המרכזי – השראה ישראלית

החלל המרכזי נבנה כך שהפוקוס שלו זה השילוב בין הרצפה, גובה התקרה והריהוט הצבעוני. רצפת האבן היא נקודת הפוקוס של הבית. לא מדובר באריחים סטנדרטיים, אלא באבן שנחצבה במיוחד לבית זה. לכן, האריחים שונים בגוון, בגודל ובטקסטורה.
המטבח נצבע בצבע של הקיר. הוא בעצם נבלע בתוכו ולא מושך את תשומת הלב. נקודת תשומת הלב של המטבח הוא שולחן נגרים ישן שחודש ומשמש כאי. ביחד עם משטח עבודה מעץ הם נותנים מראה יותר רך שמאזן את האבן.

חלונות ומפתחים גדולים מכניסים הרבה אור וחום פנימה. בדיוק כמו מזג האויר הישראלי. מזג שמחבר בין אנשים. המפתחים הגדולים מחברים את הבית אל הגינה והרחוב. השאיפה היא להוציא את הבית אל החוץ, כך שכל מי שעובר ליד, יוכל לראות מה קורה בחלל הציבורי ולהתרשם. בדיוק כמו שאנחנו מתרשמים מנופי הארץ ומארכיטרטורה יפה.

גם הארכיטקטורה של פעם היא מקור השראה לבית הזה. בחדרי הרחצה הריצוף הוא מאריחים מצוירים. כאלו שמזכירים את האריחים בבתים הישנים של תל אביב ויפו.

מינימליזם בחדרי שינה

חדרי השינה והריהוט תוכננו באופן לא סימטרי ומינימליסטי. אולם, גם בהם יש אזכור לצבע הכחול. שני קירות נצבעו בתכלת עדין, ושניים בלבן צהבהב. משלימים את הצבעוניות של החלל המרכזי, עם פחות רוויה בגוונים. בזכות זה, נוצרה תחושה של רוגע ושלווה. זו בעצם אוירה יותר רומנטית ושקטה, כיאה לחדר שינה

ריצוף: יאיר בר
מטבח: Schuller
תאורה: אור עיצוב גופי תאורה, גל לייב
צבע בסלון: טמבור, אפקט ערבה
אלומיניום: אלום זוהר
וילונות: אורגון
קבלן מבצע: שמעון אזולאי, ברסוף

צילום: אורן שלו

 


דנה מורן מעצבת פנים – חברה בארגון מתכנני ומעצבי הפנים בישראל

בית שהוא פסיפס
דירה עם נוף
תפריט