גלריה של חוויות

הבית:

דירת 2.5 חדרים בגבעתיים

התכנון והעיצוב:

הדירה התחילה כמו עוד "עיצוב קורונה". אחרי הסגר הראשון היה צורך לשנות את הבית. בעיקר היו חסרות בו פונקציות חיוניות רבות. מטבח גדול ופונקציונלי. ארון גדול עם הרבה מקומות אחסון. פינת עבודה שקטה שתהיה גם חלק מהסלון.
מעבר לפונקציות, הדירה צריכה להיות גלריה של חוויות.
הזוג, חובבי אומנות ועיצוב, יש אוסף פריטים משיטוטים בארץ ובעולם. לכל פריט יש סיפור מסקרן. את כולם רצינו להציג. הרעיון העיצובי היה לייצר מראה של גלריה. כזה שבכל פינה יש עוד משהו מסקרן. עוד פריט מעניין. עוד חוויה להזכר בה.
זהו עיצוב מקסימליסטי. לחבר את היופי שיש בכל הפריטים ליצירת חוויה וקומפוזיציה אחת שעובדת.

המטבח האדום

זו היתה הדרישה של הדיירים. לא וורוד, לא בורדו. אדום! זה צבע מאוד דומיננטי ומשמעותי. הוא מהווה עוגן בבית. היה צריך לתת לו את הבמה הנכונה וגם לאזן אותו. אחת הדרכים היתה בעזרת שני עמודי פלדה שמפרידים בינו לבין יחידת מדפים לאומנות. מעליו הותקן גשר ברזל שהוא סוג של חציצה וסימון גבול המטבח. גם הגשר מהווה מקום לתליה של כלים ומידוף לאומנות.

מעבר לייעוד הרגיל שלו (בישול ואפיה), המטבח הוא גם נקודת המפגש. פה אוכלים, משוחחים ועובדים. הטור השבועי "מחשבות על לחם" בהארץ, נכתב, נאפה ומצטלם בדיוק כאן. מי שעוקב אחרי ההאשתג #mycoffeesaar באינסטגרם, ימצא שכוסות האספרסו המיוחדות הוצאו מארון ייעודי שנמצא בכניסה לבית. ארון שצד אחד שלו הוא חלק מהמטבח.

עיצוב לא שגרתי

זהו קו שמאפיין כל פינה בבית. לא שגרתי. רשימה חלקית: השימוש בגובה הדירה לאחסון של ספרים, אומנות וחפצי נוי. אוספים שמוצגים לראווה. קיר בלוקים חשופים שעליהם תלויות מסכות אפריקאיות. חיפוי המטבח הוא שילוב של שלושה חומרים. אריחי זהב, פלטת מתכת ומחיצת זכוכית. מדף גבוה חשוף לייבוש כלים מעל הכיור והמשטח. ואפילו אזורים כמו חדר הרחצה. זהו חדר יחסית קטן. דווקא בו יש תעתוע של הפרופורציות. הכיור, שעשוי בטון, תופס את רב המשטח. הרבה מעבר למקובל. נשאר מעט מאוד מקום לשים חפצים. אלו יושבים בצדדים או על מדף מובנה מעל הכיור. המראה הראשית לעומתו, יחסית קטנה. בצורה של טיפה שנשענת על הקיר. ממנה אפשר לראות רק את הפנים. התאורה מאירה ישירות את הכיור. לא את המראה ולא את הפנים.

חדר עבודה

רצינו לייצר פינת עבודה שתהיה שקטה ומבודדת מצד אחד, ומהצד השני שתהיה חלק מהסלון. זה נעשה על ידי וטרינת זכוכית. כמו במרפסות של פעם, שבהם היתה מרפסת ברוחב מטר. כך גם בדירה הזו. נוצר חלל ברוחב המתאים לפינת עבודה. והוא עדיין חלק מהסלון. כשרוצים, סוגרים את הזכוכיות ומקבלים שקט מוחלט לעבוד.

אומנות בכל מקום

כל הקירות בבית מציגים דברי אמנות וחוויות אישיות. מאחורי כל תמונה יש סיפור. כל פסל מזכיר משהו שבזכותו הוא הגיע לבית. כל אוסף שייך לתקופה. למרות גודלו, בבית הזה אפשר להסתובב שעות וכל פעם לראות משהו אחר.

בעבור האורחים, זוהי גלריה של אומנות ועיצוב. בעבור הדיירים, זוהי גלריה של חוויות.

 

דירה זו זכתה במקום הראשון בתחרות העיצוב של חברת Egger ישראל


נגרות: לה בוטיקה
כלים סניטרים ריצוף וחיפוי: מודי
חיפוי קיר שירותי אורחים: אלוני
כיורי בטון: אקו
תאורה: תומאס תאורה
משטח במטבח: שיש גטניו
עבודות מסגרות: פרופילה

צילום: נויה שילוני-חביב

"הצצה לדירה הכי צבעונית ומסקרנת בגבעתיים" – לכתבה באתר מגזין את לחצו כאן


דנה מורן מעצבת פנים – חברה בארגון מתכנני ומעצבי הפנים בישראל

דירת קבלן – טעם של פעם
חלום כחול
תפריט