דירה עם נוף

הבית:
דירת מיניפנטהאוז בהוד השרון

התכנון והעיצוב:

כשנכנסים לדירה הזו, הדבר הראשון שרואים הוא את הנוף. שני חלונות גדולים שפונים לטבע ירוק של שדות. היה ברור שהמראות האלו הם חלק מהבית. הוא כמו תמונה גדולה שנמצאת שם. זו הסיבה שבעלי הדירה רכשו אותה. לא רק המרחב הפתוח, אלא גם הצבעים שמשתנים בטבע.
העיצוב של החלל המרכזי חייב להתחשב במה שנשקף מהחלון. לא להסתיר אותו ולא לגנוב ממנו את ההצגה. רק להשתלב.

המחשבה שהנחתה אותנו, עיצוב דירה עם נוף, מתאפיין בצבעוניות וצורניות של השדות. הוחלט שהריהוט יהיה בגוונים שונים, ובטקסטורות שונות של ירוק ושל חום. כמו השדות שמשתנים, כך גם מבנה הרהיטים. הספה המרכזית היא חצי עגולה. קו מאוד לא אופייני לריהוט סלון. מעידך, מאוד מתאים בעיצוב סלון מודרני. כל כורסא היא בצורה אחרת ובצבע ומרקם מעט שונה. האחת, מרופדת בד במבנה עגול ומפנק. השניה, שילוב של עור ועץ בצורה קצת יותר נוקשה וזויתית. לאלו הותאמו שולחנות קפה עם פלטת זכוכית. במיוחד כדי שלא יבלטו. הנוף, וריהוט הישיבה, הם העיקר.

פינת האוכל, אף היא, נבחרה סביב אותו קו מחשבה. שולחן עץ מרובע גדול עם נוכחות מאוד חזקה. סביבו, כסאות מרופדים בבד עדין בגוונים של כחול וירוק. אלו הותאמו לפלטת הצבעים של הטקסטיל של הסלון.

סיפרייה מעוצבת

ממול הסלון, בין המטבח לחלון נוסף עם נוף, הותקנה סיפרייה שתוכננה ועוצבה במיוחד לבית הזה.
לבעלת הדירה אוסף של תרנגולות והרבה מאוד ספרים. מידת המדפים תוכננה כך שיוכלו לאחסן את האוספים. תפורים בדיוק למידתם. בחלקה מדפים פתוחים, ובחלקה ארונות סגורים שמהווים מקום נוסף לאחסון.
כל אלו יצרו קיר של חוויות. הסיפריה מתארת את האישיות, התחביבים והיחודיות של האנשים שגרים בבית. כמו מספרת על הדיירים. מכיוון שהסיפרייה עצמה היא לבנה, הספרים והפריטים עליה מאוד בולטים. נוצר קיר צבעוני, תוסס ומאוד אישי. גם הוא, כמו עוד תמונה שיכולה להשתנות.
גם הוא, מבט אל האופי של הדיירים. בדיוק כמו המבט לנוף

 

 

 


דנה מורן מעצבת פנים – חברה בארגון מתכנני ומעצבי הפנים בישראל

בית בעיצוב ישראלי
עיצוב פנים מודרני – עם שחור
תפריט