דירת קבלן – טעם של פעם

הבית:
דירת קבלן בהרצליה
עיצוב בית:

דירת קבלן, בתכנון שלה, מכוונת למכנה משותף רחב כך שיתאימו להרבה משפחות. לפעמים הנגיעה העיצובית אינה בשבירת קירות. היא בחפצים, בטקסטיל ובאוירה שמכניסים לתוכה. בדירה הזו התבקשתי לייצר טעם של פעם.
בעלת הבית ביקשה לשחזר את התחושות שהיו לה מבית ילדותה בחו"ל. בית עם רצפת עץ, רהיטים של פעם, והרבה מאוד צבע. בית שיהיה ססגוני ושמח.

צבע בעזרת טקסטיל

צבע יכול לבוא לידי ביטוי בעזרת מגוון רחב של כלים. הבחירה הראשונה היא להכניס צבע בקירות. לצבוע קיר בגוון אחר משאר הקירות. פה בחרנו להקנות את הצבע דווקא דרך הטקסטיל. העוגן העיצובי היה הפרקט. כל הדירה מרוצפת בפרקט עץ אלון תלת שכבתי. התחושה של העץ היא מאוד חמה ומחבקת. כמעט כל רהיט שיהיה בשילוב עם עץ, ירגיש מלטף. החלטנו למתוח את התחושה הזו עם רהיטי קטיפה. זה הבד הכי מלטף ומרגיע שיש. הספה נבחרה להיות אפורה מבד ארוג. הצבע הדומיננטי הוא בשתי כורסאות בצבע כתום בוהק. זהו פריט ריהוט שאי אפשר להתעלם ממנו. רואים אותן מיד כשנכנסים לבית. הן בולטות מכל פינה בחלל המרכזי. בצורתן העגולה הן מרמזות קצת על רהיטי רטרו של פעם.

הדירות של שנות השבעים, כללו ספריה. כזו שעשויה ממוטות ברזל דקים עם מדפי עץ עבים. הפעם שחזרנו את המראה גם עם ארונות סגורים. יצרנו מאין מסגרת לטלויזיה. גם הספריה אינה אדישה לצבע. ירוק זית בהיר ועדין שמשלים את השילוב של הספה והכורסאות. מקום נפלא לאוספים אישיים וספרים.

את סיפור הטקסטיל והצבע סוגרים הוילונות והשטיח. הוילונות, אף הם בגוון ירוק אפרפר, חצי שקופים. ממשיכים את הצבעוניות של הסיפריה אל החלונות. יוצרים סוג של מסגרת לחלל המרכזי. שטיח הקילים הטורקי משלב בין כל הגוונים של הבית. הכתום מהכורסאות, האפור של הספה, והירוק. שילוב צבעוני בצורות גאומטריות.

עיצוב דירות הוא לא רק שבירת קירות. פה יצרנו דירה שכולה עוצבה במחשבה של פעם. עשינו את זה בשילוב של הרבה צבע וטקסטיל


פרקט: ביתילי
מטבח: אביבי
ריצוף חדר רחצה, כלים סניטרים: אלוני
ארון חדר רחצה: Kabox
תאורה: תומאס תאורה
ריהוט סלון: Simply Wood
פינת אוכל: ביתלי / ID design
וילונות: תפור וילונות
שטיחים: צמר שטיחים

 


דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

לקריאה נוספת:
עיצוב פנים מודרני עם שחור – לחצו כאן

עיצוב פנים מודרני – עם שחור
גלריה של חוויות
תפריט