אימון כושר

בעלי הבית, שניהם, חובבי ספורט ועוסקים בו הרבה. האשה, תזונאית קלינית ומאמנת כושר. את רב האימונים היא מעבירה עם מכשירים אצלהם בבית. לכן, הבקשה המרכזית הייתה לבנות חדר כושר. הוא נועד לשמש גם לאימונים של בני הזוג וגם לאימונים שהאשה מעבירה למתאמנות שלה.

כמו כן, השיפוץ כלל תכנון ועיצוב מחדש של המטבח עם פינת קפה ייעודית ומקצועית, שיפוץ חדרי השינה, חדרי הרחצה והוספת שירותי אורחים.

אימון כושר בבית

העוגן המרכזי של התכנון היה לבחון את מיקום חדר הכושר. בשל הפעילות האינטנסיבית שמתקיימת בו, החלטנו לשלב אותו בחלק מהחלל המרכזי. היה חשוב לשמור על הפרדה לעומת האזורים הפרטיים, סלון פינת אוכל ומטבח. במקום לייצר הפרדה פיזית בעזרת מחיצה, עשינו הפרדה ויזואלית בלבד. באמצעות מסך הטלוויזיה.
מסך הטלוויזיה נקבע על עמוד במרכז החלל, עם יכולת סיבוב כמעט מלאה. בצורה זו הוא משמש לצפייה כמעט מכל אזור. אפשר לצפות בו בסלון, בפינת אוכל או במרפסת. אפשר לצפות בו גם במהלך אימון כושר בבית.
בזכות ההפרדה הזו של המסך, כל אחד מהאזורים מרגיש גדול ומרווח ויחד עם זאת, אינטימי ונעים.
ראינו שאכן האימונים מתבצעים רק באזור שהוגדר כחדר הכושר ולא גולשים מעבר לסלון.
הפרדה נוספת עשינו בעזרת שטיחים. כל אזור קיבל שטיח משלו. כך נוצר מאין סימון על הרצפה שתוחם את האזורים

עיצוב מטבח מודרני

לעיצוב המטבח היו שתי הנחיות. האחת, לבטל בר ישיבה שסגר את החלל. השניה, למצוא מקום מיוחד למכונת קפה מקצועית. המטבח תוכנן ועוצב מחדש. צמצמנו את מספר הארונות הגבוהים והוספנו עוד ארונות בגובה נגיש. על המשטח שנוסף, הצבנו את מכונת הקפה המקצועית. היא עומדת מעל ארון שמכיל את האביזרים הנוספים שנועדו להכנתו. שולחן האוכל נמצא קרוב מאוד למטבח ולכן לא צריך מערכת ישיבה כפולה. הוויתור על ישיבה בתוך המטבח מרווחת אותו ומאפשרת עבודה של כמה אנשים בו זמנית ברווחה.

דירה צבעונית

הדירה ככלל תוכננה להיות מאוד צבעונית וצעירה. התמונה בפינת האוכל היא מתנה שהזוג קיבל. לכן יש לה ערך אישי גבוה. משום כך, היא קיבלה מקום מרכזי ומשמעותי. שילוב הצבעוניות של הבית נגזר, בין היתר, מהתמונה הזו. עיצבנו את המטבח בשלושה גוונים. ירוק עמוק, אפור וצבע עץ אלון. כן, גם לחומר יש צבע שצריך להתחשב בו.
להגברת האנרגיות במהלך אימון כושר בבית, הוספנו צבעוניות גם באזור זה. צבענו קיר מרכזי במראה בטון על בסיס גוון ירוק. הטקסטורה משמשת רקע לתמונה צבעונית עם ארגזים ושעון תואמים. התקבל שילוב צעיר ומעודד פעילות גופנית.

גם בחדר הרחצה הוספנו ירוק בהיר ולא שגרתי בארון הכיורים.

לעומתם, חדר השינה של ההורים, עם חדר הרחצה הצמוד, הם בשילובים יותר רגועים ושלווים. קיר גב המיטה צבוע באותו גוון ירוק בטון של חדר הכושר. מאין המשכיות לשאר הבית. אולם, ללא הגוונים העזים של האומנות הוא מרגיש עדין ורגוע. חדר הארונות הוא במבנה צר ולכן החזיתות חצי שקופות – חצי דמוי מראה. חדר הרחצה הוא בצבעי עץ ושחור. ארון חדר הרחצה נעשה בנגרות אומן עם טקסטורה מיוחדת על החזיתות.

בסמוך לחדר הכושר הוספנו שירותי אורחים שעוצבו בשילובים מזמינים ורגועים

תאורה לבית

בדירה יש אלמנטים רבים שמושכים את העין ומעוררים סקרנות. חדר הכושר, הצבעוניות, מסך הטלוויזיה שנמצא במרכז החלל. התאורה נבחרה בהתאם. ברובה היא צמודת תקרה על מנת לא להסתיר ולא להתערב בקומפוזיציה שכבר קיימת. התאורה נועדה להשלים אותה. לכן, בפינת האוכל התאורה היא שורה של ספוטים. אלו מאירים את התמונה המרכזית והשולחן. בחדרים, ובחדר הכושר, התאורה היא חלק ממאוורר תקרה.

 


כלים סניטרים וריצוף: עוז קרמיקה
מטבח ונגרות אומן: קבוקס עיצוב רהיטים
משטחים במטבח וחדרי רחצה: שיש גטניו
צבע: נירלט
תאורה: תומאס תאורה
שטיחים: צמר שטיחים
מולטימדיה: סטריקובסקי פתרונות מולטימדיה מתקדמים

צילום: נויה שילוני חביב

 


דנה מורן מעצבת פנים – חברה בארגון מתכנני ומעצבי הפנים בישראל

חלום כחול
אקלקטי מודרני
תפריט