חלום כחול

לאחר המון שנים המשפחה עזבה את דירתם בעיר לטובת דירה חדשה. זו הייתה הזדמנות לתכנן דירה שתתאים לכל השאיפות והרצונות. כל מה שלא התממש בדירה שכבר לא התאימה להם.
המשפחה מאוד מוזיקלית. בשעות הפנאי מנגנים על פסנתר וגם מאזינים למוסיקה באיכות טובה דרך המסך. לכן, בין היתר, היה צורך להתחשב באקוסטיקה שיש בבית.

עיצוב סלון מודרני

כחול נבחר להיות הצבע המוביל. סביבו נבנתה האוירה והנראות של הסלון. למרות הצבע הדומיננטי, החלטנו לבחור את הגוונים המעושנים שלו. שילבנו אותם עם ריהוט בצבעי אפור וברונזה. ביחד נוצרה תחושה של רוגע ושלווה. את הרוגע אנחנו משיגים גם בזכות עיצוב בקוים מינימליסטים. הריהוט מאוד פונקציונלי, אבל מוקפד מאוד בתכנון.

אחת הדוגמאות זה הארון מתחת למסך הטלוויזיה. את חזית הארון עיצבנו עם דוגמה תלת ממדית. כך היא עוזרת לספוג את ההד שיש בבית ולשפר את רמת האקוסטיקה. בתוכו מוחבא סב-ווופר מוגבר שפונה לדופן הצידית. מעל ישנם שני רמקולים נוספים בגוון בהיר. כך הם כמעט לא ניראים. צבע הארון הוא אפור תואם לדלתות במטבח. שני אלו מהווים סוג של מסגרת בחלל המרכזי.
הטקסטורה של הארון בסלון מייצרת היטלי אור יפים במהלך היום. אפקט שמוסיף לייחודיות שלו.

הרהיטים האחרים, והווילונות, הם בצבעים כחולים אפורים תואמים. יש בזה משהוא מאוד אמיץ לבחור טקסטיל בצבעים כאלו. זו צבעוניות לא סטנדרטית. לכן היא מעניינת ומרגיעה. להשלמת התמונה, באמצע הסלון מיקמנו שולחן ברונזה. כל הריהוט עגול ומינימליסטי. השטיח משלב את כל הגוונים ביחד. הכחול, האפור והברונזה.

ריבוי הטקסטיל ותמונת קנבס גדולה, מסייעים לספיגה של ההד ולשיפור האקוסטיקה בקרבת הרמקולים.

עיצוב ספריה אישית

בכל בית אני אוהבת לעצב לפחות פינה אחת שהיא אישית. כזו שמשקפת את האופי והחוויות של דיירי הבית. פה זו ספריה גדולה בפינת האוכל. הספריה נבנתה בנישה שנוצרה בעקבות הנמכה מובנית. את הצד האחורי שלה צבענו בצבע כחול, כמובן. שאר המדפים נצבעו בצבע הקיר. כך הם מאוד בולטים. בחרנו שולחן אוכל מזכוכית. כך הוא לא מסתיר את הספריה. במראה הזה, עם גוף תאורה תואם, הנוכחות שלה בבית מאוד משמעותית.

עבודה מהבית

חדר העבודה הוא גם חדר האורחים. השימוש העיקרי שלו הוא כחדר עבודה. באותה גישה מינימליסטית הריהוט היחיד לעבודה זה שולחן למחשב ומדפים. את שניהם בנינו אצל נגר מפרוסת עץ אגס ורגלי ברזל. הצבע הבהיר של העץ מאוד נעים ומאפשר עבודה שקטה. בנוסף, ישנה ספה שנפתחת למיטה.

 

מטבח: אביבי
ריהוט: נטורה
תאורה: תומאס תאורה
נגרות אומן: קבוקס רהיטים
שטיחים: צמר שטיחים
חדרי רחצה: נגב קרמיקה
תמונות: אפרת אילן
אקססוריז: גלריה זווית, כפר מל"ל
ארונות: זדקה
שולחנות: Cattelan Italia
רמקולים: Genelec

צילום: נויה שילוני חביב


דנה מורן מעצבת פנים חברה בארגון מתכנני ומעצבי הפנים בישראל

גלריה של חוויות
אימון כושר
תפריט