אקלקטי מודרני

זוג עם ילדים בוגרים החליטו לשנות את האוירה ואת הנראות של החלל המשותף בבית.
הסלון היה במראה מיושן ולא מזמין. הרהיטים לא התחברו אחד לשני במבנה ובצבעוניות. מיקום מסך הטלוויזיה לא אפשר להגדיל אותה. שולחן פינת האוכל היה גדול מדי ולא התאים לחלל שהוקצה לו.
או לדבריהם, לא הייתה תחושה של בית.
בנוסף, המטבח כבר לא תפקד נכון מבחינת הסידור של הארונות והמקרר.
הבקשה הייתה לייצר אוירה חמימה יותר, בייתית והרמונית.
התוצאה יצאה עיצוב אקלקטי מודרני.

עיצוב אקלקטי מודרני

לבעלי הדירה יש הרבה פריטי אומנות. פרטי ששייכים לכל מיני סגנונות באומנות. פסלים ותאורה בסגנון עתיק, לצד אומנות מודרנית. שני חיילי טרה קוטה סינים, ופרינט מיוחד של דויד בואי. ציור מודרני של האומן פואד אגבאריה מוואדי ערה וכדי חרס עתיקים. לכל אלו הם ביקשו למצוא מקום בסלון. האתגר היה לשלב אותם ביחד מבלי ליצור עומס מיותר. מבלי שיראו לא שייכים.
בנוסף, נדרשנו לתת הרגשה ביתית מודרנית.
תחילה נבחרו החומרים. את רצפת הסלון חיפינו בפרקט עץ. באותו החומר המשכנו עם ספריה. סוג של כוננית מדפים שתוכל להכיל את פרטי האומנות וספרות. השלד הוא מברזל שחור עבה כך שגם לו יש נוכחות ברורה בחלל. הדיוק בתכנון ובבניית הספרייה הביא לכך שנראה כאילו המדפים סתם מונחים. התכנון גם התייחס לקו התקרה. מכיוון שזו באלכסון, הספרייה קיבלה קו גובה משתנה שמלווה את התקרה.
מסך הטלוויזיה שהוגדל משתלב כחלק מהספרייה והאומנות שעליה.

סגנון כפרי וריהוט מודרני

המונח אקלקטי מגיע מהפועל באנגלית לאסוף (to collect). מדובר על אוסף של סגנונות שמרכיבים ביחד עיצוב פנים מודרני. גם בחלל הזה יש אוסף שכזה. חלקו מגיע מהעיצוב הכפרי המוכר. למשל, פרקט עץ אלון עם עיניים. קורות עץ לאורך תקרה אלכסונית. לאלו הוספנו, קיר בריקים שחורים שמחפה את הקמין.
לצידם, שאר הריהוט לקוח מסגנון עיצוב מודרני. ספה רחבה בצבע תכלת אפור עם גב כריות. לידה כורסה חומה גדולה במיוחד. כל אחד מאלו הוא חלק ממערכת ישיבה בפני עצמה. עבור הבית הזה שילבנו בין חלקים. גם שולחן פינת האוכל לקוח מעולם העיצוב המודרני. שולחן עץ שחור עם פינות מעוגלות וכסאות משענת קש.

מטבח מינימליסטי בצבע מנטה
המטבח ממוקם באזור קצת צדדי בחלל המשותף. כדי לא להעמיס, הוא סוגנן באופן מינימליסטי. לכן הוא מתאים לסיפור הכללי של הקומה. זה סגנון שממעיט בפרטים. הרוב מאוחסן בארונות ומעט מאוד נמצא על משטח העבודה. הצבע, ירוק מרווה רך, מעדן את האווירה

 

 


ריהוט: פנטהאוז רהיטים
מטבח ונגרות אומן: סמי
משטח במטבח: שיש גטניו
תאורה: תומאס תאורה

צילום: נויה שילוני חביב

 


דנה מורן מעצבת פנים – חברה בארגון מתכנני ומעצבי הפנים בישראל

אימון כושר
בחזרה מאפריקה
תפריט