עיצוב פנים מודרני – עם שחור

שיפוץ דירת קבלן בכפר סבא

עיצוב בית:

נדרשתי לשפץ דירת קבלן עם עיצוב פנים מודרני. כזה שישקף את אופי הדיירים ואורח החיים שלהם. שיפוץ דירת קבלן הוא אתגר שבו רוצים לפרוץ את גבולות השבלונה שמכתיבה הדירה. לשם כך נדרשה עבודת תכנון רבה. התכנון התמקד בדברים שהכי חשובים לדיירים. לכן הוסכם על ביטול שירותי האורחים, הגדלה של המטבח ויצירת סוויטת הורים אחרת.
מבחינת הסגנון השאיפה היתה לייצר בית בסגנון מודרני. יצרנו את זה בעזרת שימוש נרחב, אך מחושב, עם צבע אחד עיקרי. צבע שחור

תכנון עיצוב הבית

משך השיפוץ היה קצר יחסית. משך התכנון היה כמעט שנה. בזמן זה צללנו עמוק מאוד לתוך הפרטים. נעשתה חשיבה קפדנית על הכל. בין היתר, מתן פתרונות בצמתי החלטה. תכנון שכזה כולל מראש את בחירת כל חומרי הגמר של הדירה. ריצוף, חיפוי, ריהוט, מטבח, אפילו גופי תאורה. כולם צריכים להתאים לסגנון עיצוב פנים מודרני. בזכות זה ניתן היה לבצע תכניות שיתאימו במדויק למבנה הבית ולצרכי הדיירים. לדוגמא, אזור בר כחלק מהמטבח. בר המשקאות, במקרה הזה, הוא חלק מתרבות האירוח של המשפחה. לכן היה חשוב לתת לו התיחסות אחרת. כזו שבה הוא חלק מהמטבח ועדיין נראה נפרד ממנו.

עיצוב מודרני בצבע שחור

הרצון היה לשלב עיצוב פנים מודרני שירגיש מאוד בייתי. פלטת הצבעים שנבחרה נעה סביב הצבע השחור. נעשה פה הרבה משחק עם הצבע הדרמטי הזה. חזיתות המטבח, שהם "כתם" מאוד גדול בחלל הציבורי, הן בצבע שחור. גם קיר גב המיטה בחדר שינה נצבע בשחור. הצבע נותן עומק לחדר ותחושה שהוא יותר גדול מכפי שהוא באמת. נגיעות של צבע שחור יש גם בכסאות פינת האוכל, בכוננית מתכת בסלון ואפילו בכלים סניטרים בחדר רחצה הורים. על מנת לסתור את השחור, ולהעניק תחושת ביתיות, הוספנו צבעים של עץ וחרדל.

צבע שחור הוא מאוד דומיננטי. כשמשתמשים בו בפרופורציה הנכונה ובמינון הנכון, מתקבלת דירה מאוד הרמונית.

 

 

ריצוף, חיפויים וכלים סניטרים: אלוני
מטבח: אביבי
שיש: גטניו
ריהוט חדר שינה, סיפריה בחדר ילדים ושולחן פינת אוכל: The Butchers' Furniture
ארונות חדרי רחצה: Kabox
תאורה: תומאס תאורה
ספה בסלון: טוקסה
שטיחים: ביתילי

צילום: גלעד רדט
הום סטיילינג בשיתוף עם לירון רובין אסף

 


דנה מורן מעצבת פנים – חברה בארגון מתכנני ומעצבי הפנים בישראל

דירה עם נוף
דירת קבלן – טעם של פעם
תפריט