איך לבחור צבע לבית

כל מי שמשפץ מכיר את ההתלבטות הזו. איך בוחרים צבע לבית. איזה צבע לקירות, באיזה צבע יהיה הריהוט? מה יהיה צבע המטבח? שאלה שנוגעת לכל דבר בבית כמעט. אז איך בוחרים את הצבעים הנכונים של כל דבר?
יש שתי גישות מובילות

מה קיים בבית?

מתחילים עם הדברים שאנחנו יודעים שכבר קיימים בבית. למשל, הריצוף שבחרנו, צבע הפרופילים של החלונות או חזיתות הארונות של המטבח. אלו ישמשו עוגנים שנרצה להתאיםאת הצבעוניות אליהם. צבע לקירות, צבע לריהוט, צבע של טקסטיל וכו.
הכי מומלץ לקחת מהספקים דוגמאות של כל אחד מהדברים האלו. עם הדוגמאות הולכים ובוחרים את שאר הפריטים. ככל שיהיו לנו יותר דוגמאות (כן, אני יודעת שזה קצת כבד…) כך הבחירה של הצבע תהיה נכונה יותר.

הנה דוגמא,
השבוע הלכנו ליום של בחירת צבעים עם דוגמאות. צחקנו שאנחנו מוציאות את הבלטה לטיול. והאמת, שהיה מאוד קל לבצע התאמה של גוונים כשהיה לנו ביד את הדבר האמיתי. הרגשנו שאנחנו לא צריכות לנחש. לא צריכות להתחיל להסביר במילים מהו הגוון של הריצוף. התסובבנו עם חתיכה של אריח, חזית של ארונות מטבח ודוגמא של השטיח. בזכות זה מצאנו צבע לקירות שהכי מתאים.
בחרנו צבע לקירות של כלל הבית, צבע מיוחד לקירות כוח וריהוט של חדרי ילדים. אפילו בחרנו את סוג העץ שממנו יהיה שולחן הקפה בסלון. כן, גם לחומרים יש צבע. גם הם צריכים להתאים בנראות שלהם לא רק לגוון של הריצוף אלא גם לחום ולאווירה שאנחנו רוצים שיהיה בבית.

הריצוף הוא אחד הכתמים הגדולים של הבית. הוא אמנם נמצא ברקע, אבל הוא כתם מאוד משמעותי. זו גם הדוגמא שהכי קל להסתובב איתה. ברגע שמתחילים לרצף יש שארית או פחת שאפשר לקחת. מי שרוצה להתחיל את תהליך בחירת הצבעים קודם, יכול לבקש מהספק דוגמא.

מה אנחנו אוהבים?

השיטה הראשונה מאוד נכונה כשכבר בחרנו ריצוף ומטבח ואולי יש איזה רהיט שבוודאות יעבור איתנו לדירה החדשה. ומה עושים אם גם את אלו עוד לא בחרנו?
במקרה הזה מייצרים פלטת צבעים מהגוונים שאנחנו אוהבים. בונים סוג של לוח השראה לבית.

איך עושים את זה?
גוזרים מעיתונים ומגזינים תמונות שאנחנו הכי אוהבים. בין כל התמונות, תגלו, יש צבעים שחוזרים על עצמם או שהם דומיננטים ויפים במיוחד בעינכם. קחו מניפה של אחת מחברות הצבעים ותבדקו איזה צבעים אלו. כך תיווצר לכם מניפת צבעים פרטית שלכם שאתם הכי אוהבים. אפשר ללכת איתה למרכזי הצבע של הספקיות ולבקש דוגמאות. עם הדוגמאות האלו מתחילים לבחור צבעים. לדעתי הנכון יהיה לצמצם את המניפה הזו לחמישה / שישה גוונים עיקריים ואיתם לעבוד.

הבחירה הראשונה של צבע לבית, תהיה של הכתמים הגדולים: צבע לקירות וצבע הריצוף. הכוונה לריצוף הכללי, לאו דווקא חדרי רחצה, ורוב הקירות בבית. משם ממשיכים לכתמים קצת יותר קטנים כמו הריהוט, הארונות, החלונות. לבסוף, יש לבחור צבע של פריטים קטנים אך משמעותיים. למשל, קיר כוח מיוחד, כסאות, פריטי טקסטיל.

קחו עזרה

בנוסף למעצבת הפנים שלכם, אפשר גם להיעזר ביועצי הצבע של החברות. לרוב, אלו אנשים ש"שריר הצבע" שלהם מאוד מיומן. הם גם מכירים את הניואסנים הקטנים והצבע הנסתר שיש בכל גוון וגוון. בוודאות הם יוכלו לעזור לכם איך לבחור צבע שיתאים למניפה או לדוגמא שיש אתכם מבלי לבזבז לכם הרבה זמן יקר והתלבטויות

 


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

, , , , , , , , , , , ,
מטבח קטן – מרעיון לביצוע
עיצוב דירות – עם צמחיה

פוסטים קשורים

7 תגובות. השאר/י חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט