אקססוריז לבית

תהליך העיצוב לקראת שיפוץ דורש הרבה התייחסות פונקציונלית להתנהלות של הבית. זה גם דורש חשיבה על התחושה והחוויה שתהיה בתוכו. כל אלו מורכבים מהרבה מאוד פרטים ודיוקים. החל מתכנון נכון של מידות וכלה בבחירת צבע לבית. בין אם זה עיצוב סלון מודרני או כפרי. טקסטיל או קרמיקה. המון חומרים ושילובים שיוצרים ביחד את האווירה שמתקבלת.
חלק מאותם דקויות, שנותנים את המגע המיוחד, היא הבחירה של אקססוריז לבית.

מה זה בכלל?

מדובר בחפצי נוי. לא רהיט גדול ולא הספריה שתופסת את כל הקיר. החפצים שיהיו על הספרייה הם האקססוריז. גם אלו שנשים ליופי על שולחן הקפה, נתלה על הקיר, נעמיד על הרצפה. זו גם יכולה להיות הכרית שזרוקה בנונ-שלנטיות על הספה. בעצם מדובר בחפצי נוי שנותנים את הנגיעה האחרונה בעיצוב הבית. בסטיילינג. ההלבשה של הבית.
לפעמים אני מדמה את זה לתבלין הזה שמוסיפים רק בסוף לתבשיל. אחרי שטרחנו כל כך, מגיעה איזו נגיעה אחרונה לתבשיל. זו שמרגישים אותה הכי הרבה. אלו הם האקססוריז.

למה אקססוריז חשובים?

עיצוב הבית מחולק לכמה רבדים. יש את השכבה של התכנון. איך יעבוד הבית. פה לוקחים בחשבון גודל של חדרים, של ריהוט, מתכננים את כל האלמנטים הלא ניידים. כל מה שקשור לתפעול של הבית. כדי שהבית יהיה נוח למי שגר בו.
על זה, ובמקביל, מתכננים את הצבע והחומרים. מתחילים עם הדומיננטים שבהם. בדרך כלל זה נגזרת של הסגנון שנרצה. של החוויה שתעבור כשנהיה בתוך הבית. תחילה אנחנו בוחרים את הצבעים העיקריים. ריצוף, קירות, ריהוט גדול. אלו לרוב נותנים את הרקע לבית. בדרך כלל, עיצוב בית מודרני ייקח אותנו לאזור הצבעים היותר קרים. עיצוב בית כפרי יהיה יותר רך לכיוון הצהבהבים והגוונים החמים. זה בהסתכלות מאוד כוללנית.
אבל גם עם נבחר את הכל נכון, הבית עדיין יראה חשוף מדי ושטחי.
מי שנותן עוד רובד ועוד נפח הם האקססוריז. הם יכולים לשבור את הצבעוניות האחידה. להוסיף חומר שלא היה קודם. להיות איזו נקודת פוקוס בצורה וטקסטורה ייחודית.

איך בוחרים אקססוריז לבית?

לפעמים הם פשוט שם. למשל, אוספים שיש לכם, ספרים, פריטים שהבאתם ממסעות בעולם. דברי אומנות שצברתם עם השנים. אפילו קופסאות תבלינים יפות או סל מיוחד לעיתונים. עכשיו רק צריך לשים אותם במקומות הנכונים. כאלו שיראו ושיתגלו. באופן אישי אני חושבת שאקססוריז צוברים עם השנים. הם משקפים את האישיות שלנו ואת מי שאנחנו. הם אלו שנותנים את האופי לבית.

לפעמים, אנחנו צריכים לעשות השלמות.
אני מחפשת את אותן פינות שנראות טיפה ריקות. אחר כך מנסה לדמיין איזה צבעוניות צריכה להיות שם. מה חסר לי בעין. מבחינת גודל, צורה וצבע. למשל, במטבח בצבעי אפור / שחור, הוספנו בקצה השיש זוג פמוטים אדומים גדולים במיוחד. הם מאוד בולטים כבר מהכניסה לבית. על שולחן קפה מעץ, ריכזנו בפינה אחת כמה כלים מיוחדים. בצבעים שמנוגדים לעץ.
האקססוריז צריכים להשלים את הצבעים העיקריים שיש כבר. לייצר סוג של סיפור ותמונה.

בתמונות, אקססוריז בבתים שעיצבתי.

 


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים, חברה בארגון מתכנני ומעצבי הפנים בישראל 

, , , , ,
ספות מעוצבות לסלון
חדרי אמבטיה מעוצבים

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט