דירת קבלן – עושים שינויים

מזל טוב! יש לכם דירה חדשה. רכשתם דירת קבלן ועכשיו אתם רוצים לעשות בה שינויים.

דירת קבלן היא לרוב דירה סטנדרטית. כזו שאמורה לקלוע למכנה משותף רחב שיתאים להרבה דיירים. לרוב, דרושים שינויים על מנת להתאים אותה לצרכים הספציפיים שלכם. לשם כך נפגשים עם מתאמת שינויי דיירים. מציגים לה את התוכנית הרצויה. אם אין בעיות מיוחדות היא מאשרת אותה.

השינויים האלו עולים הרבה כסף. לרוב, הוצאה שלא תכננתם להוסיף לרכישת הדירה.

האם ניתן למנוע את זה? או לפחות להפחית את העלויות? ייתכן וכן. ישנן שתי דרכים עיקריות.

עלות שינויים כוללת

לפני הרכישה, סכמו עם הקבלן על עלות שינויים כוללת מוגדרת מראש. סכום שאותו הוא לא יגבה מכם. סכום שאמור לכלול את העלות של כל השינויים שתרצו לעשות. לאחר שהקבלן יבצע את השינויים הוא יתמחר אותם בהתאם למחירון דקל. אלו אמורים להיות מכוסים על ידי הסכום שקבעתם מראש. דוגמא לשינויים: הריסת קירות ו/או בניית קירות חדשים. בניה של מדף מרחף באמבטיה. ריצוף בסידור שונה מהמקובל (דוגמת פרקט). כל אלו הם בדרך כלל אינם כלולים בסטנדרט ומבוצעים בעלות נוספת. אם הגדרתם סכום מראש, אלו יכולים להיכלל באותו "בנק שינויים".

הגדרה פרטנית של השינויים

חישבו לעומק והגדירו לפרטים את השינויים שתרצו לבצע. לכל שינוי כזה יש עלות. ניתן להביא את הרשימה לקבלן ולנהל משא ומתן על מה יגבה כסף ועל מה לא. יש פה הרבה ניואנסים שצריך להכיר. לדוגמא, בשדרוג כלים סניטרים, ריצוף וחיפוי, לרוב העלות הנוספת היא כפולה. פעם אחת לקבלן עבור העבודה ששונה מהסטנדרט. פעם נוספת, לספק עבור שדרוג הכלים הסניטרים לעומת מה שנותן הקבלן. את זה תוכלו לדעת רק לאחר שתבקרו באולם התצוגה, בדר"כ אחרי חתימת החוזה. נסו להבין, עד כמה שניתן, מה באמת אתם מקבלים במסגרת דירת קבלן ומה תרצו לשדרג או לשנות.
חשוב לדעת, זיכויים שמקבלים מהקבלן הם לרוב נמוכים יותר מהעלות האמיתית שלהם בחנויות.

קחו ייעוץ וליווי מקצועי

דירת קבלן סטנדרטית לרוב דורשת התאמות. עם ידע מקצועי, אתם יכולים לחסוך הרבה כסף בהתחשבנות מול הקבלן. כוח הקניה שלכם הוא עד לשלב שבו רכשתם את הדירה. לאחר חתימת החוזה לא תוכלו להכניס סעיפים שיבטיחו תשלום נמוך יותר על שינויים.

זווית הראיה של מעצבת פנים שונה מזו של בעלי מקצוע אחרים ומשלימה אותם. היא כוללת הכרות עם מפרטים ועם התהליך העבודה מול מתאמת שינויי דיירים. ייעוץ מול הקבלן יכולה לעזור לכם להגיע אחרת למעמד הקניה. לבוא עם ידע נרחב יותר של מה תקבלו ועל מה תצטרכו לשלם בנוסף. ידע שיכול לחסוך לכם הרבה כסף


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

, , , , , , , , ,
עיצוב דירות – איך עושים תכנון נכון
עיצוב ישראלי – מטולה

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט