המרכיבים החשובים בתהליך השיפוץ

קיבלתם החלטה חשובה – אתם עומדים לשפץ את הבית.
הרבה פעמים יש חששות מהתהליך הזה. יש בתהליך הרבה אי וודאות. לא בכדי, יש חשש להיכנס לתוך הסיפור הזה.
כדי שתעברו אותו בשלום, מה באמת חשוב לדעת על התהליך?
קבלו את שלושת המרכיבים החשובים בעיצוב פנים. אלו הם הדברים הכי חשובים, בעיני, בתהליך השיפוץ.

תכנון נכון

בית מעוצב ויפה מתחיל, קודם כל, בתכנון נכון. תהליך התכנון חייב להיות מדויק. התכנון חייב לכלול כמה שיותר פרטים. בנוסף, להראות איך יראה הבית בסופו של התהליך. על בסיס זה, בונים את כל תוכניות העבודה.
בתחילה, תכנון נכון בוחן מהו השימוש של כל חדר. יש בהם פונקציות של לינה, עבודה, משחקים, קריאה. לפי זה קובעים את המידות והפרופורציות הנכונות של הריהוט. מכאן ממשיכים בתכנון של כל שאר התשתיות. הכוונה היא לאינסטלציה, חשמל ותאורה, הנמכות למיזוג (או ליופי), ריצוף, חיפויים ועוד. כל התוכניות צריכות להיות מסונכרנות וברורות. אנשי המקצוע צריכים להבין אותן ולדעת לבצע אותן כך שבסוף נקבל את התוצאה הרצויה. זהו ללא ספק אחד המרכיבים החשובים.
אם התכנון לא מספיק מפורט ומדויק, נמצא את עצמנו עם הרבה בלת"מים. ליקוי בתכנון יכול להוביל להוצאות נוספות. תכנון לא נכון יכול לגרום לכך שנצטרך להתפשר על חלק מהעיצוב לאורך הדרך.

מרעיון לקונספט

עוד אחד המרכיבים החשובים הוא הקונספט העיצובי. הבית צריך לספר סיפור. את הסיפור של המשפחה שגרה בו. לשקף את האופי של הדיירים. לכן חשוב לבחור קו עיצובי מנחה שאתם אוהבים. אותו לפתח לשפה שתהיה אחידה בכל הבית. זה יכול להיות סגנון עיצובי. צבעוניות מיוחדת.
לדוגמא, חלק מלקוחותיי היו אומנים. הבית שיקף את סגנון האמנות שלהם. הוא הכיל אותה בכל מיני מקומות שתוכננו במיוחד עבור זה.
אל תזנחו את הרעיון. אחרת לא תהיה אחידות בבית ולא יהיה קשר בין החדרים השונים. זה יוצר תוצאה שהיא פחות נעימה ופחות ביתית.

שיתוף פעולה עם אנשי מקצוע

ברוב המקרים, תהליך השיפוץ דורש זמן. בין אם זה בתכנון קפדני או במהלך הבניה עצמה. חשוב שמי שילווה אתכם בתהליך הזה יהיה באותו הראש שלכם. שידע להבין מה אתם רוצים. מה השאיפות והדרישות שלכם. אחד המרכיבים החשובים בתהליך זו יצירת שפה משותפת. אתם ובעלי המקצוע. בעיקר עם מעצב הפנים. בשפה משותפת מרגישים נוח להעלות רעיונות, ללבן בעיות, להתקדם קדימה. החיבור הזה הוא קריטי.
כמעצבת פנים לעיתים אני מלווה משפחות במשך חצי שנה, שנה ואפילו יותר. למעשה אני מתחברת אליהם לשנים רבות. בעיקר בזכות קשר אישי טוב שנרקם בנינו. התקשורת היא ישירה. יש הרבה מאוד שיתוף ידע וקבלת החלטות משותפת.

מובן שישנם עוד מרכיבים חשובים בשלבי של השיפוץ. למשל הבחירות של הריהוט, האקססוריז, הלבשת הבית. אולם מה שציינתי פה, אלו הם החשובים ביותר בעיני. הם תנאי הכרחי כדי שכל השאר יעבוד.

בתהליך השיפוץ, מה הכי חשוב לכם?

בתמונות דירה שנעשה בה הרבה תכנון מקדים, עם שפה עיצובית אחת והרבה אהבה של הדיירים

 


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

, , , , , , , , , ,
עיצוב פנים מודרני
מטבח עם אי

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט