מיקום מדיח כלים

היום אנחנו נמצאים במטבח. למען האמת ממש ליד הכיור. ההחלטה שאנחנו צריכים לקבל היא מה המיקום של מדיח הכלים. מצד ימין או מצד שמאל. למזלנו זו לא שאלה פוליטית. זו שאלה של נוחות ופונקציונליות.
יש כל מיני גרסאות לעניין הזה. למשל, אם אני שמאלית, אז המדיח צריך להיות בצד שמאל ולהפך. או, אם אני שמאלית, המדיח צריך להיות דווקא בצד ימין.

למען האמת אף אחת מהתיאוריות האלו לא בהכרח משפרות את היעילות של המטבח.
אז מה כן? בואו נבחן. יש כמה כללי אצבע שכן יעזרו לנו להחליט איפה המיקום הנכון של המדיח, עבורנו.

צמוד לכיור

הדבר שכולם מסכימים עליו זה שמיקום מדיח כלים צריך להיות צמוד לכיור.
אם כך, לכל האזור הזה שבו שוטפים כלים אנחנו צריכים להקצות לפחות  120 עד 140 סמ. 60 עבור המדיח, ועוד 60 או 80 עבור הכיור. המידות האלו לא קבועות. יש מדיחים צרים של 45 סמ, ויש כיורים גדולים יותר, או קטנים יותר. אבל נניח שאלו הן המידות הרגילות.
זה אומר, שברצף הארונות של המטבח, אנחנו צריך למצוא מקום לשתי היחידות האלו.
עוד נתון שכדאי לזכור, מעל המדיח יש משטח עבודה. כלומר, יכול להיות שכדאי למקם את המדיח ליד עוד יחידות וליצור משטח עבודה גדול.

איפה זה מקבל חשיבות יתר? במטבחים קטנים.
האזור שבו אנחנו עובדים הכי הרבה הוא בין הכיור לכיריים. אם בניהם יהיה סט מגירות אחד של מטר, אז משטח העבודה השימושי ביותר יהיה באורך מטר. אבל אם מצמידים למגירות האלו את המדיח, הגדלנו משמעותית את משטח העבודה.

מרחק ממגירת הכלים

עוד נקודה שכדאי לחשוב אליה. מה המרחק של המדיח מהמגירה של הכלים. כלי האוכל שלנו. צלחות, כוסות, קערות מרק. אלו הם לרוב, הכלים העיקריים בתוך המדיח. לכן, מיקום מדיח כלים קרוב למגירה הזו, יהפוך את המטבח ליעיל יותר. למשל, עדיף מהצד השני של הכיור. תחשבו כמה קל יהיה לפנות את המדיח מבלי לסחוב את הכלים לצד השני של המטבח.

מבנה המטבח

הנקודה האחרונה קשורה למבנה של המטבח. יש מטבחים בצורה של שני פסים. יש בצורה של ר או ח או אפילו מ, עם דלפק קטן. בכל אלו, יש אזור במרכז שבו אנחנו עובדים ועוברים הכי הרבה פעמים. יש נטיה למקם את הכיור והמדיח ממש באמצע. במקרה כזה, כל פעם שהמדיח פתוח, אפילו קצת כדי לייבש את הכלים, נצטרך לעקוף אותם. אם מיקום מדיח הכלים יהיה קרוב לפינה ולידו הכיור, גם כשהוא פתוח, הוא לא מפריע לתנועה בתוך המטבח.

אז עכשיו אתם מבינים שזה לא באמת חשוב מה היד החזקה שלנו כדי לקבוע באיזה צד של הכיור הכי נכון לשים את המדיח.

 

עכשיו רק צריך להחליט אם מדובר במדיח אינטגרלי, חצי אינטגרלי או כזה שעומד בפני עצמו


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

, , , , , ,
תאורה לסלון
עיצוב חדר שינה הורים

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט