ספריה מעוצבת לבית

הכתבה הזו נולדה בשבוע הספר. מתוך הצורך למצוא מקום בבית לכל הספרים החדשים. במחשבה נוספת, היא מתאימה לכל רגע בשנה. ספריה מעוצבת היא אחד הרהיטים הכי משמעותיים. בעיקר בשל גודלם. בעיקר כי הם מכילים הרבה מאוד מהאישיות שלנו. הספריה הביתית היא הרהיט עם הכי הרבה נשמה שיש בבית.

הנה כמה סיבות להוסיף ספריה מעוצבת לבית

מעמד לספרים וחפצים

זה הייעוד הטבעי שלה. ספריה בדרך כלל מכילה הרבה מקום לספרים. אבל לא רק. היא גם יכולה להכיל פריטים מעוצבים. כל מיני אקססוריז. דברים שמשקפים את האישיות שלנו ואת האופי של מי שגר בבית. זה המקום לתת ביטוי וחשיפה לאוספים, לחפצי אומנות ולדברים שאנחנו אוהבים לראות. חלק מהעיצוב של הספריה, זה גם כל הפריטים ששמים עליה. הקומפוזיציה והשילוב שהם מייצרים. אצלי בבית הספריה מכילה גם עציצים ותמונות שאני מציירת. בשילוב עם הספרים נוצרת "תמונה" מאוד צבעונית ומסקרנת. היתרון הגדול הוא שניתן גם לשנות את הסדר של הפריטים. כך שאפשר לחדש את המראה שלה מדי פעם.
ספריה מעוצבת היא רהיט מאוד משמעותי ולכן אפשר לשלב בה הרבה מהדברים שמשקפים מי אנחנו.

בתור מחיצה

החיים בעיר מביאים אותנו לחיות במרחבים קטנים יחסית. הדירות אינן גדולות ולכן נרצה לנצל את שטחן בצורה הטובה ביותר. לרוב הפרדה בין חללים היא על ידי קירות. אולם, זה לא חייב להיות ככה. קירות תופסים מקום. לפעמים ספריה מעוצבת יכולה לשמש מחיצה בין שני אזורים, במקום קיר. למשל בין סלון למסדרון. דוגמא נוספת, בין החלק המרכזי בסלון לבין האזור שבו עובדים או לומדים. לרוב מדובר על ספריה דו-צדדית. כך, היא גם משמשת כמחיצה וגם לא אוטמת את החלל. זהו אלמנט הרבה יותר אוורירי, צבעוני ונעים לעומת קיר. וכמובן, אפשר לגשת ולראות את הספרים והפריטים משני הצדדים.
הנה דוגמא. בסלון מודרני בגבעתיים.

שילובי חומרים וצבעים

וזה אולי החלק הכי מאתגר ומעניין בתכנון ספריה מעוצבת לבית. ישנם החומרים הרגילים שאנחנו מכירים. עץ וברזל. למשל, שימוש בעץ גושני למידוף. זה נותן מראה מאוד גולמי ומיוחד. ישנה אפשרות שהמדפים יהיו צבועים (רצוי צבע בתנור ולא פורמייקה). או שגב הספריה יהיה בצבע אחר. כך המידוף יהיה מאוד בולט וגם הפריטים שעליה יקבלו רקע מיוחד.
ישנם סוגים שונים של עץ. כל אחד ייתן מראה אחר. אלון הוא עץ חום. יש בו משהו מאוד ישראלי. לבנה, הוא עץ יותר בהיר ולכן ירגיש סקנדינבי ומודרני.
גם ברזל הוא חומר גלם לספריות. נותן מראה תעשייתי מודרני. אולם בשילובים הנכונים הוא יכול להיות מאוד ביתי ומזמין. אפשר כמובן לשלב בניהם.  סיפריה שעשויה מברזל עם עץ היא אופציה מעולה.

 

כמה טיפים לפני שבונים ספריה, בראיון שנתתי בתוכנית עכשיו נדל"ן בערוץ עכשיו 14

איזה דברים מיוחדים יש על הספריה בבית שלכם?


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

, , , , , , , , , , ,
עיצוב חדר שינה הורים
תחושת מרחב עם אור טבעי

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט