לפני כמה שנים, חברת הצבע הבין לאומית פנטון בחרה בגוון של ירוק כצבע השנה. הנימוק היה שהיום אנחנו חיים בסביבה מאוד אורבנית. כדי לטשטש את זה, עיצוב דירות צריך להיות מושפע מהטבע. ממה שלא קיים בשפע בסביבה העירונית. לכן צריך להכניס פנימה הרבה יותר ירוק. או צמחיה.
לצמחים יתרונות בריאותיים של ריענון האויר בבית. ומעבר לזה, הם מייצרים תחושה של סביבה טרייה ונעימה. אוירה של רוגע ושלווה, כמו בטבע.
הנה כמה תובנות על השימוש בצמחיה בעיצוב הבית. המדריך לג'ונגל הביתי.

איפה לשלב צמחים בעיצוב הבית

בפינות ריקות: יש לנו לא מעט כאלו באזורים שונים בבית. במקום להוסיף עוד שולחן צד או עוד כורסא, אפשר להוסיף עציץ. אחד שיהיה בכלי גדול, גבוה, ושיבלוט מאוד בחלל. למרות הגודל והנוכחות הוא לא יעמיס על החדר. הוא דווקא יהפוך אותו לקליל ונושם יותר. לעיתים, כשאני מתכננת עיצוב דירות, אני מקצה מקום מיוחד לעציץ גדול שיהיה דומיננטי בחלל. בדרך כלל, בסלון.

על מדף הספרים ושולחן הקפה: אלו המקומות האהובים עלי לשילוב של צמחיה. בעיקר צמחים קטנים כמו קקטוסים וסוקולנטים. צמחים נוספים הם אלו שמשתפלים כלפי מטה. לדוגמא, פוטוס, יהודי נודד, או כל צמח אחר שיורד ועוטף את המדפים והספרים.
על המדפים שלי אני אוהבת לשלב גם צמחים שאינם אמיתיים. זה יכול להיות ציור בתוך מסגרת, עציץ בטון ועץ, קקטוסים מקרמיקה. בעצם, כל שילוב שכזה מכניס יותר עניין ויצירתיות לגינה הביתית.
על שולחן הקפה אני נוהגת לשים צמחים שיש להם קצת יותר גובה, וקצת יותר צבע. לדוגמא, יקינטון, סחלב, או ניצנית. זה כמו לשים זר פרחים על השולחן. אלא שהוא פחות בר חלוף ויותר ירוק. שילוב הצמחים מגיע עם אקססוריז נוספים. בין אם זה קערות מאויירות, כדור עץ, תחתיות מיוחדות לכוסות. אגב, מה שנכון לשולחן הקפה, נכון גם לשולחן בפינת אוכל. זה נכון גם לכל מדף עליון שאין לו הגבלת גובה.

בכלים יפים: כדי להשלים את המראה, גם הצמחים צריכים בית יפה. כאלו שמתאימים לסגנון של הבית שלנו. כלי הפלסטיק מהמשתלה בוודאי לא מתאים. ישנו מגוון ענק של חומרים שיכולים לשמש כלי לעציצים. זכוכית, קרמיקה, חרס. או פריטים ישנים כמו גביע יין ישן מנחושת.

ליצור מקבצים

במקומות קטנים מומלץ לעשות מקבצי צמחים מאשר להעמיד אחד בודד. כדי שזה יראה טוב, מומלץ ליצר קבוצה עם מספר אי זוגי של פריטים. כמו כן, לייצר שילוב של צבע העלים, הצורה והגובה. רצוי שבכל עציץ הם יהיו שונים. צמחים עם עלים בצבעים משתנים יהיו יותר מעניינים. הם מייצרים יותר עומק. זה תורם לנראות של קבוצת הצמחים.

אור ותאורה

בכל חדר בבית יש סוג אחר של אור. יש חדרים עם הרבה אור טבעי. אחרים, עם מעט אור יום ויותר תאורה מלאכותית. סוג הצמחים שנבחר יהיה כזה שמותאם לאור בחדר. עיצוב דירות בנוי על תכנון לטווח ארוך. גם הצמחים שנבחר לקשט כל חדר, צריכים להתאים לתנאים שבו. אור הוא אחד החשובים.

עד כמה צמחים ועציצים הם חלק מעיצוב הבית שלכם?


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט