פורמייקה או צבע בתנור

יש לכם תכנון מדהים של המטבח. הגעתם לספק המטבחים ואז עלתה השאלה הראשונה. איזה גימור אתם רוצים? פורמייקה או צבע בתנור? בואו נעשה סדר. מה הם ההבדלים בין שני סוגי הגימור של חזיתות המטבח. פורמייקה או צבע בתנור. מה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם.

ככלל, חזיתות המטבח עשויות מחומר שנקרא MDF. זהו לוח שעשוי משבבי עץ דחוסים עם דבקים. הוא  קל יחסית וניתן לעשות בו חיתוכים וכל מיני גימורים מעניינים. מאידך, הוא לא מאוד עמיד למים. לכן יש צורך לאטום אותו מכל הצדדים. קיימות מספר אפשרויות לסגירה של הלוח. השתיים הפופולריות ביותר הן פורמייקה או צבע בתנור.

פורמייקה

אז דבר ראשון, פורמייקה זו כבר לא מילה גסה. לא מעט מאיתנו זוכרים את מהמטבחים של שנות השבעים. לרובם היו חזיתות פורמייקה, בצבע ירוק חיוור חולה שכזה. היו פינות מתקלפות וראו את הרקבון של העץ. אז תשכחו מכל זה. הטכנולוגיות הנוכחיות מייצרות לנו פורמייקות מאוד יפות ועמידות. בעצם, פורמייקה נחשב לאחד החומרים העמידים ביותר לחיפוי חזית ארון מטבח. זה הייחוד הגדול שלה. אם במקרה היא תקבל מכה, היא לא תפגע. מעבר לזה, פורמייקה הוא חומר שקל לנקות אותו. בפורמייקה צריך לחבר קנטים לצדדים של חזית הארון. החיבור הזה, שפעם נפתח והתקלף, נעשה היום בשיטות חכמות. לכן כל המכלול של חזית דלת הארון, מצופה פורמייקה, ניראת טוב.

מה שכן, היצע הגוונים מוגבל. לכל ספק יש את קטלוג הפורמייקה שהוא עובד איתו. זה המנעד. אם אנחנו רוצים גוון שלא קיים במניפה של הספק, לא נוכל לקבל אותו. בנוסף, יש להתאים לצבע החזית את צבע הקנט. אותן 4 פאות מהצדדים של הדלת. לא תמיד קטלוג הקנטים זהה לזה של הפורמייקה. ויש עוד מגבלה אחת גדולה. היא לא יכולה לקבל תלת מימד. זה אומר שלא ניתן לעשות גימורים מעניינים על דלת הארון. אי אפשר לחורר ואי אפשר לייצר הבלטות של מראה כפרי. גם ידיות אינטגרליות יהיו רק כאלו שנלביש על הדלת. פורמייקה יכולה להיות רק על משטח אחיד וחלק.

צבע בתנור

בשיטה הזו לוקחים את דלת הארון / המגירה ומרססים בצבע בחום גבוה. הצביעה היא על כל 6 הפאות. החזית, הקנטים והחלק הפנימי של דלת הארון. תהליך זה נעשה מספר פעמים. כך מקבלים מספר שכבות של צבע. בחירת הצבע יכולה להיות בכל אחד מהגוונים של מניפות הצבעים המוכרות. זה מעל 1000 גוונים למניפה. בנוסף, ניתן לעשות על הדלת כל גימור שנרצה. "מקל סבא" או שיקוע של מרכז הדלת לקבלת מראה כפרי. חירור של הדלת לאוורור, אפשרי. לכרסם מהעץ ידיות גם ניתן. כל מה שיעלה על דעתנו, שיטת הגימור הזו יכולה לקבל. בשל אחידות הצביעה אין צורך בהתאמת קנטים. יש פה מקום להרבה יצירתיות.

היופי והאחידות של הצבע בתנור מאוד בולטים. אך גם מאוד פגיעים. הצבע מקבל שריטות וגם נפצע. למשל, אם הילדים יתנגשו בדלת הארון עם "בימבה", ייתכן והצבע יקבל מכה ויפצע. אפשר בקלות להבחין בזה. למרות שניתן לטפל בזה נקודתית, ייראו איפה התיקון.

מחיר

זוהי שאלה שתמיד עולה. מי משניהם יותר זול. פורמייקה או צבע בתנור. התשובה היא לא חד משמעית. פורמייקה יותר זולה. בשנים האחרונות נכנס סוג חדש של פורמייקות שמגיע עם גימור ננו. התוספת הזו נותנת מראה ומגע שמאוד מזכירים צבע בתנור. היא גם נועדה לשמור יותר טוב על החומר. המחיר של פורמייקה עם גימור ננו, יקר יותר מהגימור הרגיל. לעיתים גם יותר מזה של צבע בתנור.

מוזמנים לנחש אילו מטבחים בתמונות הם עם פורמייקה ואיזה עם צבע בתנור.

 


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

, , , , , , , , , , ,
מחיצות בין חללים
שילוב של עץ וברזל בעיצוב פנים

פוסטים קשורים

תגובה 1. השאר/י חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט