צבעים בעיצוב הבית

בעולם של עיצוב פנים, השימוש בצבע הוא הרבה מעבר לאלמנט דקורטיבי. צבעים בעיצוב הבית הם כלים מאוד עוצמתיים. הם משפיעים על הרגשות שלנו, על התפיסה של החלל ועל החוויה שיש לנו בתוך הבית.
כמעצבת פנים שמומחית בעיצוב דירות, אני רואה את ההשפעה שיש לצבע על הבית. או ליתר דיוק, את ההשפעה שיש לצבע, עלינו. האנשים שגרים בתוך הבית. אז בואו נבדוק איך בוחרים נכון את הצבעים. וגם, למה חשוב לשלב צבעים חיים ועזים בבתים שלנו.

הפסיכולוגיה של הצבעים

לפני שנבחר את שילוב הצבעים הנכון, אנסה להסביר איך כל צבע משפיע עלינו. מה היכולת של כל גוון לעורר רגשות ותחושות. מה הופך אותם לכאלו שקובעים את האופי והאווירה של החלל.
זה נושא מאוד מורכב וגדול. ובכל זאת, מביאה אותו פה על קצה המזלג. דוגמא קטנה מכל אחד מהגוונים הראשיים.

כחול: הצבע האהוב ביותר על אנשים. הוא משדר תחושה של רוגע ושלווה. הוא מוגדר צבע קר ולכן לא מעודד פעילות רבה אלא מנוחה. ממש כמו ליד הים.
צהוב: מסמל אופטימיות, אושר וחיוניות. הצבע של השמש. הוא בהיר וגורם לנו שמחה. צהוב יאיר את החדר. בעיקר בעזרת גופי תאורה.
ירוק: מייצג צמיחה טבע והרמוניה. צבע רענן שנותן תחושת איזון. היום יותר ויותר נראה מטבחים ארונות ואפילו קירות צבועים בגוונים של ירוק.
אדום: הוא מלך הצבעים. מעורר תשוקה מצד אחד, ואנרגיה מצד שני. כל אחד מרגיש אחרת לאדום. צריך מאוד לאהוב את הצבע הזה כדי לשלב אותו בכתמים גדולים בבית. הוא מאוד דומיננטי ומאוד נוכח.

משפיעים על מצב הרוח

הגוונים בבית משקפים את האישיות ואורח החיים שלנו. על ידי בחירת נכונה של צבעים בעיצוב הבית אנו יכולים ליצור חללים שנוח לנו לחיות ולהיות בהם.

הנה דוגמא: גוונים חמים כמו כתומים וצהובים הם צבעים שמשדרים אנרגיה ואופטימיות. לכן, אני מעדיפה לשלב אותם באזורים ציבוריים שבהם אנחנו מתכנסים. למשל, בפינת אוכל. הרבה שולחנות אוכל שאנחנו מכירים הם עם פלטה בצבע וטקסטורה של עץ. בפועל, זה גם סוג של כתום.
לגוונים קרירים כמו כחול וירוק יש אפקט מרגיע, מה שהופך אותם למושלמים בעיצוב של אזורים שאנחנו רוצים שיהיו שלווים. למשל, קיר בחדר שינה או ארון בחדר רחצה. אלו חדרים בבית שבהם אנחנו רוצים אוירה יותר שקטה ולא דרמטית. לכן הצבעים האלו מתאימים.
גם לעוצמת הרוויה של הצבע יש חשיבות. צבעים בעיצוב הבית יכולים להיות בכל מנעד הגוון שלהם. נבחר אותם לפי מה שנרצה להרגיש ולחוות. אולם, צבעים נועזים ותוססים יכולים להוסיף אישיות והרבה עניין לכל חדר. הם נוטים לעורר יצירתיות ולעודד סקרנות.

שימוש בצבעים עזים

היום אנחנו רואים שיותר אנשים מעיזים להכניס צבע הביתה. להכניס את הגוונים החזקים והנועזים. הם מייצרים הרבה יותר עניין ויזואלי והשפעה על החלל.
מעבר ליצירת רגשות, הם גם יוצרים חללים מדהימים. שימוש בצבעים בעיצוב הבית מייצר סקרנות ומשאיר רושם לאורך זמן. זה יכול להיות דרך צביעה של קירות. וזה יכול להיות גם דרך שילוב של צבעים נועזים בפרטי ריהוט, תאורה ייחודית, אביזרים דקורטיביים וכו. צבעוניות עזה מכניסה הרבה עומק ומוסיפה עוד מימדים ונופך לכל חדר. הם מוסיפים הרבה אישיות וחיוניות.

שילוב נכון של צבעים עזים הוא אומנות. הרבה מעבר ליצירת מרחב אסטטי ומעוצב. יש להם תפקיד מרכזי בעיצוב האוירה של החלל. כמעצבת פנים שבו כל בית מקבל את האופי של הדיירים, אני משתדלת לשלב הרבה צבעוניות. אלו הם בתים מסקרנים מבחינה חזותית. והם גם תורמים לאורח חיים הרמוני שמשקף את האישיות והסגנון שלכם.

הנה דוגמא לבית צבעוני מאוד שבו שילבנו הרבה צבעים בעיצוב הבית (לחצו על הקישור)
https://youtube.com/shorts/-z-Q86TfMt8


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

, , , , , , , , , , ,
פתרונות אחסון יצירתיים בבית

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט