שילוב של עץ וברזל בעיצוב פנים

שילוב של חומרים הוא כלי מאוד חשוב בעולם עיצוב הפנים. לאחרונה אנחנו רואים רהיטים רבים שהם שילוב של עץ וברזל. מה יש בשני החומרים האלו שגורם לנו לחבר בניהם? החיבור הזה מאוד שכיח ומקובל מסיבה אחת פשוטה. יש בניהם איזון. ברזל ועץ הם שני חומרים מנוגדים.
בדיוק כפי שאנחנו אוהבים להתשמש בצבעים מנוגדים בקירות ובטקסטיל. כך, אנחנו עושים גם עם חומרים.

עץ כחומר רך וחמים

התיאור "חמים" הוא כנראה הראשון שקופץ לנו לראש כשמדובר בעץ. העץ הוא חומר רך. ואכן, הוא משרה אווירה ביתית וחמימה. זה נכון גם כשמדובר בעץ גושני ולא מעובד. העץ נותן את התחושה של משהו חי ומחבק. אולי אפילו קצת נשי ואימהי. עץ הוא חומר שמחבר אותנו לתקופות רחוקות, כאלו של המלאכות הישנות. תקופות שבהן, למשל, הוא שימש משטח עבודה לקצבים. או בתור שולחן לנגרים. יש בו משהו שורשי. לכן, עץ גורם לנו מיד להרגיש תחושות של בית בקרבתו. זאת בנוסף לעובדה שהוא משמש חומר בעירה, ולכן מפיץ את החום.

ברזל כחמר תעשייתי

הברזל נחשב חומר מגושם. הוא מחזיר אותנו אחורה, במחשבה, לתעשיות ראשונות. העץ לקח אותנו לנגרות ומלאכה זעירה. הברזל לוקח אותנו לפריצת דרך. בניית כלים, מפעלים גדולים ושימוש בחומר מתועש. הוא יותר חזק ועוצמתי מהעץ. אולי, הברזל הוא חומר הרבה יותר גברי. בגסות שלו מתקבלת נראות קשוחה. אולם, היא יכול להיות גם מאוד נעימה.

שילוב של עץ וברזל

בשל הניגודיות הזו, החיבור בין שני החומרים האלו עובד טוב. שניהם ראשוניים וגולמיים. הם יוצרים שילוב מאוזן, אטרקטיבי ומזמין. שילוב שנוח לנו לקבל בהרבה מאוד אלמנטים בתוך הבית.

הנה כמה דוגמאות:

  • סיפריה שעוצבה והותאמה לנישה בסלון עבור בית בסגנון הבין-לאומי. כדי להשלים את הקו העיצובי, הוצבו שולחנות מעץ וברזל מושחר תואמים. בניגוד מושלם למראה הוינטג', השילוב הזה הוא יותר מודרני והופך את כל הסגנון לעיצוב סלון מודרני ויחודי.
  • אריח עץ שמשלב בתוכו דוגמאות ברזל בהשראת ימי הביניים. אריח כזה יכול להתאים לריצוף של חלל גדול ללא שטיחים.
  • שולחן קפה מודרני מעץ אגוז בשילוב רגלי ברזל מושחר עדינות
  • שולחן עבודה משרדי מעץ אורן עם מסגרת ורגליים מברזל מעניק תחושה של יציבות ומצעיר את השולחן

איזה שילובי חומרים מענינים יש אצלכם בבית?


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

, , , , , , ,
פורמייקה או צבע בתנור
עיצוב סלון מודרני

פוסטים קשורים

2 תגובות. השאר/י חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט