שיפוץ חדר אמבטיה – כללי אצבע

חדר האמבטיה, בהרבה דירות, הוא אתגר תכנוני לא קטן. מדובר בחלל יחסית לא גדול. בנוסף צריך להכניס בו לא מעט פונקציות. שיפוץ חדר אמבטיה דורש התייחסות לצד האסתטי וגם לצד השימושי (תרתי משמע). הנה כמה כללי אצבע לתכנון נכון של שיפוץ חדר האמבטיה

מרחבי גישה

הכוונה לאותם אזורים מול הכיור, מול האסלה ומול הכניסה לאמבטיה / למקלחון. האזורים שמאפשרים לנו גישה אל הכלים הסניטרים. ישנן מידות ברורות מה צריך להיות הגודל שלהם. הם נועדו לדאוג שנוכל להשתמש בכלים הסנטרים בצורה נוחה. באותם אזורים אסור למקם שום דבר. למשל, לשמור על שטח של 80 על 80 סמ מול האסלה. זאת כדי שנוכל להתיישב בנוחות.
אז המשימה הראשונה בשיפוץ חדר אמבטיה היא לתכנן כך שמרחבי הגישה יהיו ריקים ונגישים

מיקום כלים סניטרים

ישנה היררכיה במיקום של הכלים הסניטרים. בכל חדר רחצה נרצה להכניס כיור, שירותים ומקום להתקלח (אמבטיה או מקלחון). זה אמור להיות הסדר שלהם מרגע הכניסה לחדר. רצוי שמול הדלת יהיה הכיור. לרוב יש מעליו מראה. גם אם הדלת נשארת פתוחה, נראה את המראה והכיור מולנו. עדיף מהאסלה.
את האמבטיה, או המקלחון, נמקם בקצה. אליו מגיעים הכי מעט פעמים. בשירותים, לרוב אנחנו משתמשים יותר.
לכן, הסדר הרצוי של הפונקציות מכיוון הדלת הוא: כיור, שירותים ומקלחת

אוורור ואור

מסוג הדברים שלא צריך להגיד… ובכל זאת. האוורור נועד, בעיקר, למניעת ריחות ועובש. חשוב שיהיה חלון כלפי חוץ. חלון כזה מאפשר כניסה של אויר פנימה. הוא גם מאפשר לאדים לצאת החוצה. חלון גם מכניס אור יום שהוא תמיד עדיף על תאורה מלאכותית.
במידה ואין חלון: לאוורור מומלץ להתקין וונטה. כזו שתתחיל לעבוד בהדלקת התאורה. בנוסף, דלת זכוכית יכולה להכניס את האור. לקחת בחשבון שהיא שאינה אטומה כמו דלת רגילה.

מילה אחרונה על הסגנון העיצובי.
שיפוץ חדר אמבטיה לעיתים מביא אותנו קצת להתפרע בעיצוב. חיפוי באריחים מיוחדים וצבעוניות שלא היינו עושים בחדרים אחרים. תאורה נסתרת. אולם, חשוב לזכור שהחדר הזה לא מנותק. הוא צריך להיות באותה שפה עיצובית כמו שאר הבית. חשוב שתהיה התאמה בניהם.


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

, , , , , , ,
מתחת לרגלים – שטיחים לבית
עיצוב דירות – איך עושים תכנון נכון

פוסטים קשורים

תגובה 1. השאר/י חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט