שמו לי ברז – בכיור

השבוע ישבתי עם זוג מקסים שמשפץ את ביתם והוחלט להשקיע בעיקר בחדרי הרחצה. אלו הם החדרים הכי אינטימיים והכי פרטיים בבית ולכן ברור לי הרצון שיראו נקיים ונעימים. חשוב להם ליצור אווירה של ספא ביתית.

אחרי שבחרנו את המיקומים של הכלים הסניטרים נשאלה השאלה: איפה למקם את הברז של הכיור, מהקיר או מהמשטח?

הבנתי שהתשובה אינה כל כך חד משמעית עבור הזוג וגם ההשלכות של כל אחת מהאופציות לא באמת ברורה להם. מבלי להתייחס למגוון העצום של העיצובים שקיימים היום בשוק, חשוב להבין את היתרונות והחסרונות שנוגעים לכל אחד מהסוגים.

ברז מהמשטח

או כמו שהוא נקרא ברז פרח או ברז שולחני.

הברז הזה מונח על המשטח בצמוד לכיור. זה מתאים לכל סוג של כיור. כיור שהוא חלק אינטגרלי מהמשטח, כיור שקוע  או כיור שמונח עליו. הברז יוצא מתוך המשטח ומקבל את המים דרך חיבור שנמצא מתחת לכיור.

היתרון הגדול הוא שניתן למקמו במיקום מדויק על המשטח. כלומר, גם אם את החיבור לקיר התקינו בסטייה מסוימת, את הברז נמקם על המשטח במקום הרצוי. ישנם סוגים רבים של ברזים כאלו, המבחר מאוד גדול ולכן יכול להתאים לכל סגנון שנרצה. זהו סוג הברז הנפוץ ביותר.

החסרון של ברז שולחני הוא הצטברות של מים, אבנית וסבון בנקודת המפגש עם המשטח. לרוב הברז קבוע בין הכיור לקיר ולאזור שמאחוריו קשה לנו להגיע על מנת לנקות.

נקודה למחשבה: במידה וקונים כיור שהברז יוצא ממנו, צריך לבדוק מה המרחק מהקיר ולהתאים לו את הברז. אם המרחק קטן, יש לבדוק שידית ההפעלה לא תתנגש בקיר. שניתן יהיה להשתמש בכל טווח הפעולה שלה.

ברז מהקיר

הברז הזה מותקן כ 20 ס”מ מעל שפת הכיור. בכוונה אני לא אומרת מהמשטח. במקרים שבהם הכיור מונח על המשטח, גובה שפת הכיור היא החשובה והקובעת. בכיורים האלו גובה המשטח נמוך בהרבה מהכיור.

ברזים שיוצאים מהקיר הם לרוב מאוד אלגנטים. מה גם, שהם חוסכים לנו מקום על המשטח. המשטח פנוי לגמרי ולכן יהיה קל לניקוי. לא מצטברים לכלוכים ואבנית סביב הברז במהלך השימוש.

חשוב להקפיד על התקנה מדוקדקת של הברז. המיקום שלו על הקיר חייב להיות מדויק לפי מרכז הכיור ומפולס. במידה והיציאות לא הותקנו בקו אנכי ישר, הברז יהיה עקום. כמו כן, באפשרות הזו אין יכולת להחליף את הברז ולתקן. המנגנון שלו יושב מתחת לטיח, בתוך הקיר. בדיוק כמו המנגנון של הברזים במקלחת.

עכשיו רק צריך להחליט איזה ברז מתאים לחדר האמבטיה שלכם.


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים, חברה בארגון מתכנני ומעצבי הפנים בישראל 

, , , , , ,
עיצוב חדרי אמבטיה קטנים
עיצוב פנים מודרני

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט