תחושת מרחב עם אור טבעי

אור טבעי בתוך הבית נותן לנו הרגשה רגועה ונעימה. לכן, אחד הדברים החשובים ביותר בעיצוב פנים, בעיקר בבית פרטי, זה לדאוג שיכנס הרבה אור טבעי פנימה. הוא יכול לעזור להאיר את החלל ולהעצים את תחושת המרחב שיש בבית.
ישנם כמה כלים שאנו נעזרים בהם, בעיצוב הבית, כדי להשתמש נכון באור הטבעי.

חלונות גדולים

אחת הדרכים להגדיל את כמות האור בבית היא לפתוח בקירות חלונות גדולים. בבתים פרטיים, בשילוב עם האדריכלים, אני תמיד מחפשת לייצר מפתחים גדולים שפונים אל האור. לאו דווקא לכיוון השמש. בנוסף, ישנה אפשרות להתקין פרופילים דקים. כך הפתח שדרכו עובר האור גדול יותר. חלון גדול יכניס יותר אור. בנוסף, גם ייתן תחושה שהחוץ והפנים הם יחידה אחת. בהכרח זה מגדיל את המידה הנתפשת של הבית.

רהיטים נמוכים

עד כמה שניתן, אני אוהבת לעצב את החלל עם רהיטים נמוכים. הכוונה היא לכאלו שהם מתחת לגובה העיניים. למשל ספה נמוכה בסלון. כך נוכל לקבל כמה שיותר אור. כך גם העין תנדוד מעבר לספה והחלל יראה הרבה יותר מרווח וגדול. אגב, מאוד נחמד למקם את הרהיטים (הנמוכים…) בקרבת החלון. יש איזו תחושה נעימה לשבת בתוך הבית ולהביט החוצה.
דמיינו, למשל, שאתם יושבים על כורסא נעימה וקוראים ספר. מדי פעם מרימים את העיניים להסתכל מה קורה בגינה. תחושה של צימר… זה אפשרי כשהכורסא קרובה לחלון.

צבעים בהירים

שימוש בצבעים בהירים יכול גם הוא להגדיל את תחושת המרחב. בעיקר כי הצבע הבהיר מהווה סוג של רפלקטור. הוא מחזיר את האור הטבעי שנכנס הביתה ושוטף את החלל.
הכוונה היא לא רק לצבע של הקירות.
שימוש בצבע בהיר נכון גם לגבי וילונות. וילון בהיר יעביר דרכו את האור הטבעי. בנוסף התחושה האינטימית שהוא נותן, וילון בהיר לא יקטין את תחושת המרחב של החדר.
לעיתים נרצה להשתמש בצבע בהיר גם בריהוט. למשל ספות או ספריות. כך הן לא ימשכו את תשומת הלב אלא ישתלבו בכלל המרחב.

 

בעזרת באור טבעי, תוכלו ליצור תחושת מרחב בבית. עם עיצוב פנים נכון, הוא יעזור לנו ליצור חללים יותר נעימים ומזמינים. אפילו לשפר את מצב הרוח שלכם.
כך שאם אתם מתכננים לבנות, או לשפץ בית פרטי, ממליצה לקחת בחשבון את האור הטבעי שנכנס הבית ולנצל אותו כדי להעצים את תחושת המרחב בבית החדש שלכם.


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

, , , , , , , , , , ,
ספריה מעוצבת לבית
תכנון אי למטבח – מקומות ישיבה

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט