5 טיפים ליצירת בית מעוצב יותר

ביקשו ממני לנסות לסכם את ה"אני מאמין" שלי לעיצוב הבית בכמה משפטים. זו כמעט משימה בלתי אפשרית. ובכל זאת החלטתי להכניס את כל מה שאני דוגלת בו בחמש נקודות עיקריות. קבלו 5 טיפים ליצירת בית מעוצב יותר. בעיני אלו הן אבני הדרך העיקריות לעיצוב נכון של בית. משתדלת ליישם אותן בכל אחד ואחד מהפרויקטים שאני ניגשת אליו.
קבלו את עצות המפתח שלי.

לבחור את הצבעים הנכונים

כדי שהבית "יספר סיפור" דואגים שכל החדרים בבית ישדרו את אותה האווירה. הם צריכים להיות שייכים לאותו סגנון ומראה עיצובי. זה לא נכון, בעיני, שכל חדר מעוצב בפני עצמו ללא קשר לשאר החדרים בבית.
אחת הדרכים שיוצרות את האחידות הזו היא בחירה נכונה של הצבעים בבית. לרוב מעצבי פנים יוצרים לוח השראה שכולל, בין היתר, גם פלטה של הצבעים וחומרים שאיתם נקבל בית מעוצב יותר. אנחנו מיישמים אותם בקירות, בריצוף, בריהוט ובאביזרים המשלימים כמו טקסטיל וכו'. יחד, שילוב הצבעים מייצר את האוירה והניראות הנכונים עבור הבית. כמובן שאפשר לשנות את מנעד הגוונים. למשל, גוונים רכים יותר יהיו בחדרי השינה וכמה נקודות צבע עזות יותר בחלל הציבורי. אולם, כל הגוונים והצבעים צריכים להיות קשורים זה לזה.

מותר לערבב ולשלב

אין באמת חוקיות אילו שילובים ניתן לעשות. כל עוד הקומפוזיציה הנכונה ושיווי המשקל נשמרים, מייצרים כל מיני שילובים שרוצים. לדוגמא, רהיטים חדשים עם ישנים (אפילו עם כאלו שממוחזרים), שילובי טקסטיל עם כל מיני טקסטורות וצורות. עושים גם חיבורים של חומרים שונים כמו עץ וברזל.
כאמור, חשוב להקפיד על המינון. כדי לא ליצור עומס מיותר במראה, אני מוודאה שבאמת נוצרת הרמוניה שנוח לחיות בה.

עולים לגובה

רב הרהיטים שלנו הם נמוכים. ספות, כורסאות, מיטות, שולחנות… כל אלו לא עוברים את גובה העיניים. כדי לתת לחדרים תחושה שהם גדולים יותר, ופרופורציונליים יותר, מוסיפים פריטים שמנצלים ומדגישים את כל הגובה של החדר. למשל, ספריה גבוהה. תמונות או מראה מוארכת נותנים אשליה של גובה. וילון שמכסה את כל אורך הקיר, ולא רק את החלון, יוצר את אותה התחושה. את הגובה ניתן להדגיש גם על ידי צבעוניות שונה או טפט שמודבק רק על קיר אחד.

לחשוב ירוק

יש פה בעצם שתי כוונות. האחת, למחזר דברים ישנים. יוצרים פריטים חדשים ע"י שימוש חוזר ושונה. למשל, ארגזי כוורת ישנים שהפכו למגירת אחסון על גלגלים. ארגז שהופך לשולחן בסלון או שולחן נגרים שהפך להיות "אי" במטבח.
הכוונה השניה היא להכניס יותר צמחיה הביתה. עציצים עם עלים גדולים, קקטוסים ופרחים. בסביבה העירונית הצפופה שרובנו גרים בה, אין הרבה ריאות ירוקות. לכן, חשוב וכדאי להכניס ירוק טבעי לתוך הבית. זה מוסיף תחושה של חיות ושל רעננות. ולא לשכוח, בבקשה להשקות.

הסגנון האישי שלכם

הבית הוא שלכם. אתם גרים בו ורוצים להרגיש הכי בבית שאפשר, מדי יום. לכן הוא צריך לשקף הכי טוב את אורח החיים שלכם. להראות את הדברים שאתם אוהבים ואת הסגנון שלכם. לפני שעושים שינוי, חישבו מה אתם לא אוהבים בבית היום ומה אתם רוצים לשנות. זה הזמן להיפרד מכסא שאתם לא אוהבים, מתאורה שלא מאירה מספיק או משטיח ישן ודהוי. בחרו מה אתם הכי אוהבים. זה יהיה העוגן לשינוי. אותו שומרים ובונים את הסגנון שלכם סביבו. זה יכול להיות רהיט, אוסף, תחביב… כל דבר שהוא אישי שלכם. בית מעוצב יותר הוא בית שיש בו את הנשמה של הדיירים.

 


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

, , , , , , , ,
עיצוב יוקרתי לבית… ומה הקשר לזמרת אופרה?
עיצוב מעשי – נדב כספי

פוסטים קשורים

6 תגובות. השאר/י חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט