עיצוב פנים מודרני

עיצוב פנים מודרני נקשר אצלנו עם מראה אפרורי ותעשייתי. ההיפך מהעיצוב הכפרי החם והעוטף. זה לא תמיד נכון. עיצוב מודרני מתאים גם למקומות עם אוירה רכה ונעימה. הוא מאופיין בקווים נקיים, מינימליזם, צבע וצורה.
הנה כמה מילים על המאפיינים שיהפכו גם את הבית שלכם למודרני וחם.

ריהוט מינימליסטי

עיצוב פנים בסגנון מודרני מאופיין במעט ריהוט ונגרות. לרוב, בחדרים יהיה רק את מה שצריך פונקציונלית. למשל, בסלון יהיה אזור ישיבה שכולל רק את מספר המקומות שצריך. לא יהיו הרבה כורסאות בשביל היופי.
גם סגנון הריהוט ממעיט בפרטים. הקוים נקיים וברורים. לפעמים נעשה חריטות על חזיתות דלתות. או שנעשה שימוש בצורות מעניינות. למשל, רגלי כיסא אלכסוניות או ספה חצי עגולה.

פחות זה יותר

זו אחת האמירות המפורסמות של מיס ון דה רוהה, מהאבות המייסדים של הסגנון המודרניסטי. Less is More. הכוונה היא שמותר שיהיו בבית פינות שנראות לא מטופלות. עיצוב פנים מודרני לוקח בחשבון חללים ריקים במתכוון. למשל, לא כל פינה בקיר חייבת לקבל תמונה. אפשרי שיהיו קירות ריקים. בנוסף, ניתן ליצר נקודות פוקוס אליהם נמשכת העין. כל השאר זה הרקע שמוביל אליה.

לדוגמא, ספרייה שמלאה בספרים ובחפצי נוי אישיים, יכולה להיות נקודת פוקוס כזו. בנוסף, היא מלאה בספרים וחפצי נוי המשקפים את האופי והאישיות של הדיירים. היא גם יוצרת נקודת צבע חזקה מאוד ויחודית.

צבעוניות, צורה וחומר

יש איזו אמונה שעיצוב מינימליסטי זה שחור לבן. רוב הבתים שלנו צבועים בלבן לגווניו. עיצוב פנים מודרני מוסיף לגוון הזה את הצבעים החדים. שוב, בפשוטות. בפריטים בודדים בולטים. למשל, כורסאות כתומות או ספה כחולה. גם הצורניות אינה נוקשה. יש שימוש גם בצורות עגולות. אנחנו רואים את זה בריהוט, בטקסטיל וגם בגופי התאורה.
כל זה מתווסף לחומרים שבהם נשתמש. עץ, ברזל, לעיתים בטון. רובם יהיו במראה הגולמי והטבעי שלהם. כאילו לא עברו איזה עיבוד כדי להיות בבית שלנו. רצפת בטון, למשל, היא בסיס מאוד טוב לכל צבעוניות שנבחר. היא יכולה לבוא עם צבעים עזים או העדינות של עץ. שילוב כזה יוצר תחושה חמימה, ביתית, ועדיין מורדנית.

מה הכי מאפיין את העיצוב המודרני אצלכם בבית?

 


למבחר פרויקטים שעיצבתי – לחץ כאן
בואו נכיר עוד קצת. הנה כמה מילים עלי – לחץ כאן

דנה מורן מעצבת פנים – חברת ארגון מתכנני ומעצבי הפנים

, , , , , , , , ,
שמו לי ברז – בכיור
המרכיבים החשובים בתהליך השיפוץ

פוסטים קשורים

תגובה 1. השאר/י חדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט